Cziamma Ling

 Ośrodek Cziamma Ling w Wildze

Ośrodek Buddyzmu Tybetańskiego Jungdrung Bon


MISJA
Ośrodek Cziamma Ling w Wildze powstał w 2004 roku. Jego prawnym opiekunem jest Związek Garuda w Polsce (Ligmincha Polska). W aspekcie duchowym prowadzony jest przez tybetańskich mistrzów starożytnej tradycji Jungdrung Bon, którzy udzielają tutaj nauk kilka razy w roku. Głównym celem istnienia ośrodka jest zapewnienie odpowiedniego miejsca i jak najlepszych warunków do nauczania i praktykowania nauk z tradycji Bon. Ośrodek jest także otwarty dla osób z innych tradycji, a także dla wszelkich działań mających na celu pomoc w rozwoju duchowym zarówno jednostek jak i grup zorganizowanych. Ośrodek funkcjonuje przez cały rok. Można zaplanować wielodniowe lub wielomiesięczne indywidualne odosobnienie.

POŁOŻENIE, DOJAZD, WARUNKI
Ośrodek położony jest w lasach sosnowych, 60 km od Warszawy,  jadąc w kierunku Puław (dojazd). W pobliżu znajduje się czyste jezioro, rzeki Wilga i Wisła, a cała okolica ma charakter typowo wypoczynkowy. Jest to doskonałe miejsce na przejażdżki rowerowe i spacery (zarówno wałem wiślanym jak i po licznych leśnych dróżkach).

Teren ośrodka Cziamma Ling zajmuje powierzchnię prawie 4 h. W jego skład wchodzi 31 domków, stołówka, kawiarnia, plac zabaw dla dzieci oraz kilka budynków gospodarczych oraz parking.  Do dyspozycji jest 130 miejsc noclegowych w domkach 2-3 osobowych i 4-5 osobowych z łazienką i toaletą w każdym domku. Dla osób mieszkających w namiotach są wspólne natryski i toalety oraz zaplecze gospodarcze wyposażone w gniazdka elektryczne i kuchenkę gazową. Domki mają ogrzewanie całoroczne. Można korzystać z łączy internetowych. Na terenie ośrodka zabronione jest spożywanie alkoholu i innych używek.

STUPA I GOMPA
W centralnym miejscu ośrodka znajduje się Gompa – miejsce medytacji i kontemplacji oraz kilkumetrowej wysokości stupa symbolizująca oświecony umysł Buddy. Do jej wierzchołka przywieszone są flagi modlitewne. Niedaleko jest mała Gompa, która służy do całorocznej medytacji i retritów z mniejszą liczbą uczestników. Znajduje się tu także domek do odosobnień w ciemności.


Gompa jest formą świątyni, miejscem, w którym praktykujemy i słuchamy nauk. Zarówno jej budowa jak i wystrój mają nas wspierać w praktyce. Wizerunki buddów, strażników i nauczycieli symbolizują ich nieustanną obecność, nieograniczone współczucie i ochronę przed negatywnościami. Dużą inspiracją jest także poczucie wspólnoty z innymi praktykującymi. To wszystko powoduje, że pomieszczenie gompy nabiera specyficznego znaczenia ułatwiając nam odkrycie naszej pierwotnie czystej natury.


PLANY REALIZACYJNE
Staramy się także systematycznie wykonywać najbardziej konieczne prace porządkowo-remontowe.

 1. Przede wszystkim poważnego remontu wymagają mocno już zniszczone domki będące pozostałością czasów peerelowskich. Aby zrealizować ten cel potrzebne są bardzo duże nakłady finansowe, dlatego powoli realizujemy niezbędne prace remontowe (zabezpieczenie domków przed zniszczeniem) i renowacyjne (np. związane z oszczędnym i efektywnym ogrzewaniem – np. zamontowanie pieców na opał drzewny).
  Zachęcamy także do czasowego dzierżawienia domków lub pokojów w domkach. Dzięki temu można w zamian za wykonanie określonych prac remontowych domku (lub ekwiwalent pieniężny) otrzymać pierwszeństwo całorocznego użytkowania wybranego przez Państwa domku bez ponoszenia kosztów wynajmu. Zainteresowanych prosimy o kontakt do Koordynatora Ośrodka lub na maila poniżej.
 2. Oprócz tego planujemy wyremontować małą gompę tak, żeby mogła służyć przez cały rok, głównie w zimie i chłodnych okresach w roku. Projekt ten zakłada przede wszystkim zapewnienie dobrej izolacji cieplnej pomieszczenia i zminimalizowanie kosztów ogrzewania, które w naszym ośrodku są bardzo wysokie ponieważ korzystamy z ogrzewania elektrycznego. Najważniejsze założenia projektu to ocieplenie ścian i podłogi oraz adaptacja pomieszczeń z tyłu Gompy.
 3. Inne plany realizacyjne:
  – renowacja stupy
  – zaprojektowanie ogrodu przy bramie wjazdowej
  – wydzielenie części kontemplacyjnej  i rekreacyjnej
  – zaprojektowanie terenów zielonych wokół domków
  – wytyczenie nowych alejek i uporządkowanie już istniejących ścieżek.

Prosimy Was o wsparcie zarówno finansowe, jak i pomoc w pracach i porządkach, ponieważ przez cały czas jest bardzo dużo do zrobienia.


KOSZTY POBYTU
Koszty pobytu za jeden dzień:

Pole namiotowe – 15 zł
Sala zbiorowa – 15 zł bez pościeli, 25 zł z pościelą  
Miejsce w domku drewnianym – 40 zł
Miejsce w małym domku – 30 zł

W przypadku dłuższych indywidualnych odosobnień istnieje możliwość ustalenia innych cen.

REZERWACJA NOCLEGÓW
Gosia Kocur 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

WSPARCIE
Darowizny (z dopiskiem czego dotyczy np. domki) proszę kierować:
Związek Garuda, Aleja Huberta 4, 08-470 Wilga
BANK PEKAO SA O/Warszawa
77 1240 5963 1111 0000 4796 7584

Przypominamy, że dokonanie darowizny na rzecz związku wyznaniowego można odliczyć od podstawy opodatkowania w wysokości 6 %.


KONTAKT z kierownictwem ośrodka:

Al. Huberta 4, 08-470 Wilga 
tel. 25 685 30 31,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn