Bettina Majda
tel. 606727906, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Praktykuję w tradycji Bon od roku 2003, po spotkaniu wybitnego bioenergoterapeuty -Jurka Strączyńskiego, który zainteresował mnie tą tybetańską tradycją buddyjską. Otrzymałam nauki od wielu mistrzów a moim najważniejszym nauczycielem duchowym jest Tenzin Wangyal Rinpocze.
W roku 2009 zostałam umdze, prowadzącym grupę w Wadowicach. Spotykamy się w tym mieście co tydzień na wspólnych praktykach medytacyjnych. W 2015 roku zostałam wyznaczona przez Tenzina Wangyala Rinpocze na instruktora Ligmincha Polska. Od tego czasu prowadzę wykłady i kursy na temat tybetańskich technik medytacyjnych.

Dariusz Orwat
kontakt: 737 495 759, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Buddyzm tybetański w tradycji Jungdrung Bon praktykuję od kilkunastu lat. W tym czasie pobierałem nauki od najważniejszych nauczycieli tej tradycji. Na mojej duchowej drodze szczególną rolę odegrały i odgrywają praktyki jogi tybetańskiej - Tsa Lung i Trul Khor. Praktyk Trul Khor uczę się od 2005 roku u Alejandro Chaoul Reich, głównego instruktora Trul Khor tradycji Jungdrung Bon na Zachodzie. Ogromnie wdzięczny jestem Tenzinowi Wangyalowi Rinpocze oraz Alejandro Chaoul Reich za umożliwienie studiowania tych nauk. Przez ostatnie kilka lat pod opieką Alejandro Chaoul Reich przygotowywałem się do roli instruktora. Instruktorem Tsa lung, Trul Khor jestem od 2012 roku i od tego czasu prowadzę kursy.

Dr Jarosław Kotas
Instruktor Ligmincza Polska
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 604 630 524

Na ścieżkę Bonu wkroczył w 2002 roku, po spotkaniu swojego Nauczyciela, Tenzina Wangyala Rinpocze, za którym nieprzerwanie podąża do dziś i nie zamierza tego zmieniać w przyszłości. W ciągu 15 lat praktyki otrzymał wiele nauk i bardzo ważne dla kultywacji praktyk Dzogczen, inicjacje. Czuje związek przede wszystkim z nieprzerwanym przekazem ustnym Zhang Zhung Nyan Gyud i Sierab Ciammą. A spośród Nauczycieli z Jego Eminencją Loponem Tenzinem Namdakiem Yongdzinem Rinpocze i Tenzinem Wangyalem Rinpocze.

Oprócz tych dwóch wybitnych lamów, nauki otrzymał od: Khenpo Tonpy Yungdrunga Rinpocze, Czongtula Rinpocze, Nyimy Dakpy Rinpocze, Jego Świątobliwości Lungtoka Tenpi Nyimy Rinpocze, Menri Lopona Trinleya Nyimy Rinpocze oraz Alexa Chaoul Reicha i wielu gesze z tradycji Yungdrung Bon.

Żyje i praktykuje we Wrocławiu, gdzie jest zatrudniony jako adiunkt w Instytucie Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim. W roku 1997, na Uniwersytecie Jagiellońskim otrzymał tytuł doktora prawa międzynarodowego publicznego.
W dziedzinie spraw światowych, kibic speedwaya i zagorzały fan muzyki roots reggae.
Od 5 lat, oprócz funkcji instruktora w Ligmincza Polska, pełni też funkcję tłumacza. W styczniu 2014 roku ukończył 50 lat i żywi nadzieję na pogłębianie swojego związku z bonem do końca życia.

Jacek Trzebuniak
tel. 698 494 963, Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Praktykę w tybetańskiej tradycji Bon rozpoczął w 2007 roku. Za swojego głównego nauczyciela uważa Tenzina Wangyala Rinpocze. Pobierał też nauki od wielu innych nauczycieli Bon otrzymując wyjaśnienia (tri), przekazy (lung) i inicjacje (łang): m.in. Yongdzina Tenzina Namdaka Rinpocze, Ponloba Trinley Nyimy Rinpocze, Khenpo Nyimy Dondrupa Rinpocze, Nyimy Dakpy Rinpocze i Khenpo Tenpa Yungdrunga Rinpocze.

W latach 2012-2015 był umdze (prowadzącym) grupę w Krakowie oraz działał jako członek zarządu Ligmincha Polska. W zarządzie zajmował się układaniem programu kursów i nauk w Polce. W latach 2015-2016 spędził rok w Indiach na studiach w instytucie Lishu (www.lishu.org) założonym przez Tenzina Wangyala Rinpocze, otrzymując wiele nauk, ucząc się języka tybetańskiego i kilkukrotnie odwiedzając klasztor Menri (najważniejszy klasztor tradycji Bon). W 2017 roku Tenzin Wangyal Rinpocze wyznaczył go na instruktora Ligmincha Polska. Od tego czasu jeździ po Polsce z wykładami i kursami.

Prowadzi kursy m.in. z oczyszczania karmy (praktyka z Sienla Okar), świadomego śnienia (jogi śnienia), tybetańskiej jogi ciała i oddechu (joga tsa lung), ćwiczeń oddechowych, medytacji z dźwiękiem, wprowadzenie w medytacje dzogczen (praktyka wewnętrznego schronienia), podstaw buddyzmu tybetańskiego i pracy z pięcioma żywiołami.


Bierze udział w konferencjach naukowych, tłumaczy teksty i wykłady z języka angielskiego, redaguje teksty tybetańskie oraz uczy języka angielskiego i języka tybetańskiego. W latach 2012-2015 prowadził zajęcia z historii i kultury Tybetu dla studentów Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ.


Jacek Trzebuniak z Ponlobem Trinley Nyimą Rinpocze w klasztorze Menri w Indiach.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, żeby zaprosić tego instruktora (pomóc zorganizować wykład, warsztat medytacyjny) do dowolnego miasta w Polsce, to prosimy napisać do niego maila lub zadzwonić.

Ryszard Adamiak
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 500 177 147

Urodziłem się w 1963 roku w Poznaniu w rodzinie katolickiej. Nieliczne wtedy informacje i obrazy związane z Buddyzmem wzbudzały moje wielkie zainteresowanie.

Pamiętam ekscytującą  dyskusję z kolegą o reinkarnacji. Mieliśmy wtedy po 6 lat. Dziecięca fascynacja przerodziła się z czasem w poszukiwanie źródeł Nauk Buddyjskich i dogłębne ich studiowanie. Moim pierwszym Nauczycielem był Władysław Czapnik, który jak pierwszy zaprosił do Polski Lamów z tradycji tybetańskiej. Dzięki Jego wsparciu przyjąłem Schronienie w 1983 roku i rozpocząłem regularną praktykę w tradycji Kadziu. Była to wówczas jedyna szkoła tej tradycji w Polsce.

Spotkałem na swojej duchowej drodze wielu Nauczycieli. W 1992 r. Namkhai Norbu Rinpocze po raz pierwszy w Polsce przekazał Nauki Dzogczen. Otrzymałem ten przekaz. To właśnie dzięki Rinpocze dotknąłem żywego przekazu Tradycji Bon.
Od tego momentu powstała w Poznaniu grupa praktykujących Dzogczen z Tradycji Njingmapy I Bonu.

Wspólnie zorganizowaliśmy  wykłady Tenzina Wangyala Rinpocze w Poznaniu w 1997 i 1998 r. Dzięki temu miałem szczęście poznać Rinpocze osobiście. Pewnego dnia poczułem, że Jego nauki i przekazy działają  na mnie najmocniej i zrozumiałem że Tenzin Wangyal Rinpocze jest moim rdzennym Nauczycielem.

Od 1997 r. jako Umdze mianowany przez Rinpocze, prowadzę praktyki w Poznaniu. Przełomowym dla mnie wydarzeniem było spotkanie nauczycieli Tenzina Rinpocze: Jego Eminencji Lopona Tenzina Namdaka Rinpocze i otrzymanie przekazu Tantry Matki w 2001 r. oraz spotkanie Jego Świątobliwości Lungtoka Tenpa Njimy Rinpocze i otrzymanie od Niego Nauk Dzogczen w 2006 r.

Na przełomie marca i lutego 2011 uczestniczyłem w "The 2nd International Lishu Institute Retreat" który odbył się z okazji 50 rocznicy urodzin Tenzina Wangyala Rinpocze. Instruktorem Ligmincha Polska zostałem w sierpniu 2011. Od tego czasu  na zaproszenie grup praktykujących i wszystkich zainteresowanych osób prowadzę warsztaty w wielu miejscowościach w kraju.