Dr Alejandro Chaoul Reich
jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpocze. Studiował także u wielu mistrzów Bon i buddyjskich. Od ponad 25 lat zajmuje się medytacją i rozwojem duchowym, szczególnie praktyką Dzogczen w tybetańskiej tradycji Jungdrung Bon, w tym również praktyką Jogi Tybetańskiej, a wcześniej także Jogi Indyjskiej.

Z wykształcenia jest religioznawcą, posiada tytuł doktora religii tybetańskich Uniwersytetu Rice w Houston, obronił pracę doktorską z zakresu Tybetańskiej Jogi Trul Khor i jej możliwości zastosowania w leczeniu chorych.

Obecnie pełni funkcję asystenta profesora w John P. McGovern Center for Health oraz jest adiunktem na University of Texas Medical School w Houston, gdzie w ramach M.D. Anderson Cancer Center prowadzi badania nad wykorzystaniem Jogi Tybetańskiej w leczeniu chorych onkologicznie. Program ten otrzymał już dwukrotnie wielomianowe dotacje rządu amerykańskiego w celu kontynuowania badań. 

Jest autorem licznych publikacji naukowych, które opisują badania nad zastosowaniem Jogi Tybetańskiej w terapii chorych onkologicznie oraz integracją tego systemu z metodami medycyny zachodniej.
Jest także Dyrektorem Ośrodka Odnowy Instytutu Religii i Medycyny Centrum Medycznym w Teksasie oraz prowadzi Instytut Ligmincha w Houston.

Dr Chaoul przyjeżdża do Polski od 2005 roku ucząc różnych technik jogi tybetańskiej. W 2008 ukończył nauczanie 4-letniego cyklu Trul Khor z linii Zhang Zhung Nyan Gyud. W 2009 i 2010 roku kontynuował nauki, tym razem z linii dzogczen A Khird, w których opisywane ćwiczenia są znacznie krótsze i fizycznie prostsze, co pozwala szerokiej publiczności zapoznać się z tą starożytną techniką i zastosować ją w życiu codziennym.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn