Jacek Trzebuniak
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Praktykę w tybetańskiej tradycji Bon rozpoczął w 2007 roku. Za swojego głównego nauczyciela uważa Tenzina Wangyala Rinpocze. Pobierał też nauki od wielu innych nauczycieli Bon otrzymując wyjaśnienia (tri), przekazy (lung) i inicjacje (łang): m.in. Yongdzina Tenzina Namdaka Rinpocze, Ponloba Trinley Nyimy Rinpocze, Khenpo Nyimy Dondrupa Rinpocze, Nyimy Dakpy Rinpocze i Khenpo Tenpa Yungdrunga Rinpocze.

W latach 2012-2015 był umdze (prowadzącym) grupę w Krakowie oraz działał jako członek zarządu Ligmincha Polska. W zarządzie zajmował się układaniem programu kursów i nauk w Polce. W latach 2015-2016 spędził rok w Indiach na studiach w instytucie Lishu (www.lishu.org) założonym przez Tenzina Wangyala Rinpocze, otrzymując wiele nauk, ucząc się języka tybetańskiego i kilkukrotnie odwiedzając klasztor Menri (najważniejszy klasztor tradycji Bon). W 2017 roku Tenzin Wangyal Rinpocze wyznaczył go na instruktora Ligmincha Polska. Od tego czasu jeździ po Polsce z wykładami i kursami.

Prowadzi kursy m.in. z oczyszczania karmy (praktyka z Sienla Okar), świadomego śnienia (jogi śnienia), tybetańskiej jogi ciała i oddechu (joga tsa lung), ćwiczeń oddechowych, medytacji z dźwiękiem, wprowadzenie w medytacje dzogczen (praktyka wewnętrznego schronienia), podstaw buddyzmu tybetańskiego i pracy z pięcioma żywiołami.

Prowadzi praktyki przez internet w każdy wtorek i piątek. Więcej informacji tutaj.

Istnieje też możliwość indywidualnego programu nauki z Jackiem. Więcej informacji tutaj.

Bierze udział w konferencjach naukowych, tłumaczy teksty i wykłady z języka angielskiego, redaguje teksty tybetańskie oraz uczy języka angielskiego i języka tybetańskiego. W latach 2012-2015 prowadził zajęcia z historii i kultury Tybetu dla studentów Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ.


Jacek Trzebuniak z Ponlobem Trinley Nyimą Rinpocze w klasztorze Menri w Indiach.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, żeby zaprosić tego instruktora (pomóc zorganizować wykład, warsztat medytacyjny) do dowolnego miasta w Polsce, to prosimy napisać do niego maila.


Najbliższe kursy:

30-31 stycznia 2021 - Kurs internetowy: Tse thar - pomoc czującym istotom. Więcej informacji tutaj.Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn