LIST OD KHENPO TENPY YUNGDRUNGA
31.01.2014

Drodzy członkowie Sangi i przyjaciele

Moc życzeń z klasztoru Triten Norbutse ! Dziś przypada pierwszy dzień pierwszego wiosennego miesiąca w dawnym  kalendarzu tybetańskim. Dlatego też właśnie teraz wiele społeczności obszaru himalajskiego oraz wielu Tybetańczyków obchodzi Nowy Rok. Wysyłam wam wszystkim z tej okazji specjalne modlitwy o dobre zdrowie i pokój dla każdego.
Piszę ten list przede wszystkim po to, żeby podzielić się informacjami na temat stanu zdrowia naszego ukochanego nauczyciela Jego Eminencji Yongdzina Tenzina Namdaka Rinpocze. Ostatnio w różnych internetowych mediach pojawiły się prośby o modlitwy w Jego intencji. Szczerze dziękuję wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek, by rozpowszechnić tą informację.

Z drugiej strony, u wielu pośród was pojawiły się obawy pogorszenia się stanu zdrowia Rinpocze. Pragnę tych wszystkich zaniepokojonych uspokoić, nie ma powodów do zmartwień. Zdrowie Rinpocze znacznie się poprawiło. Z początkiem grudnia wzrósł mu niepokojąco poziom cukru we krwi i musieliśmy go na okres trzech dni hospitalizować, aby poziom ten opadł i się ustabilizował. Lekarz diabetyk zalecił mu przyjmowanie insuliny cztery razy w ciągu dnia. Teraz jednak wystarczy podać mu zestaw leków zaledwie raz dziennie. W międzyczasie prosiliśmy o radę Jego Świątobliwość Menri Trizina Rinpocze, który zlecił wykonanie tysiąca ganapudży ofiarnych dla Walse i stukrotną recytację modlitw   trowo (ceremonia Phurby – przypis tłum.). Wszystko to wykonano w klasztorach Menri i Triten Norbutse. Teraz Yongdzin Rinpocze czuje się o wiele lepiej i zajmuje się tym, co zwykle, praktykuje i spaceruje każdego dnia.

Ostatnimi czasy poprosiliśmy jeszcze Shense Rinpocze o dywinację oraz radę w kwestii tego, czy należy jeszcze wykonać jakieś praktyki/rytuały dla podtrzymania długiego życia Rinpocze. Zgodnie z jego radą, należy wykonać jeszcze 100 tysięcy ganapudży ofiarnych dla Sipe Gyalmo na Czerwonym Mule, 100 tysięcy ganapudży ofiarnych dla Takla Mebar oraz 100 milionów powtórzeń mantry długiego życia : SO-DRUM A-KAR MU-LA TING-NAM O-DU MU-JE TSE-NI DZA.

Tym samym, począwszy od 2 lutego wykonywanych jest 100 tysięcy ganapudży ofiarnych w Triten Norbutse i potrwa to przez tydzień. Ofiarowania dla Takla Mebar będą miały miejsce też w Triten, zaraz po tybetańskim Nowym Roku w marcu. Damy wam znać o dokładnej dacie tychże. Apelujemy do wszystkich naszych mnichów oraz do praktykujących Bon o wzięcie udziału w tej ważnej zbiorowej praktyce za pośrednictwem waszych praktyk i modlitw. W szczególności prosimy każdego o wyrecytowanie zadedykowanych Rinpocze 100 tysięcy lub więcej mantr długiego życia. Zapraszamy do udziału w tych modlitwach i wysoce sobie to cenimy. Byłoby wspaniale, gdybyście jeszcze informowali nas zarówno o tym ile powtórzeń mantry wykonaliście, jak i o innych wykonywanych przez was praktykach w tej intencji. Informacje można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pragnę wyrazić szacunek dla waszych starań i doceniam zarówno je, jak i wszystkie słane dobre myśli.
Dziękuję,
Khenpo Tenpa Yungdrung
[napisane w Triten Norbutse]

http://www.lastfm.pl/music/Phurpa/_/Fundamental+Mantra+Of+Bon

Tłumaczenie z angielskiego: Jarek Kotas

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn