W tym artykule znajdziecie informacje o projektach, które realizujemy lub planujemy realizować, zarówno w sferze prac budowlanych, wydawniczych a także innych, które zyskają zainteresowanie i finansowanie. W chwili obecnej skupiamy się na pracach budowlanych i wydawniczych, ale nie oznacza to wcale, że jesteśmy zamknięci na projekty innego rodzaju.
Naszym celem jest przybliżenie wszystkim praktykującym i sympatykom naszych działań i planów w tych obszarach. Pragniemy także zachęcić Was wszystkich gorąco do wsparcia ich realizacji ! Możecie nam ofiarować swój czas, umiejętności a także wesprzeć nas finansowo !
Wszystkie opisane tu projekty  można wesprzeć przelewając pieniądze na nasze konto z dopiskiem „darowizna - …” w miejsce … proszę wpisać projekt, na który ma zostać przeznaczona Państwa darowizna, np. „darowizna – wydawnictwo”.
Darowizny prosimy przekazać na nasz rachunek bankowy:
Związek Garuda, Al. Huberta 4, 08-470 Wilga
BANK PEKAO SA O/Warszawa 77 1240 5963 1111 0000 4796 7584
W sprawie ewentualnych, szczegółowych pytań prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekty - rok 2013
W minionym 2013 roku dzięki Waszej pomocy, obecności, zaangażowaniu i finansowym wsparciu  udało nam się zrealizować wiele projektów. Mieliśmy szczęście gościć Gesze Gyatso, brać udział w kursie z Lamą Sangye Monlam, w corocznym odosobnieniu z Tenzinem Wangyalem Rinpocze.  
W październiku miała miejsce wyjątkowa i wyczekiwana wizyta Jego Eminencji Yongdzina Tenzina Namdaka, Khenpo Tenpy Yungdrunga Rinpocze i Tenzina Wangyala Rinpocze związana z ceremonią poświęcenia i oficjalnego otwarcia Gompy. W listopadzie minionego roku mieliśmy również możliwość otrzymać Inicjację Długiego Życia od Lopona Trinleya Nyimy.
W 2013 r. prace budowlane w Cziamma Ling  były bardzo intensywne, w szczególności w związku z przygotowaniami do wizyty Jego Eminencji Yongdzina Tenzina Namdaka i ceremonii poświęcenia Gompy. Wykonana została elewacja na całości budynku Gompy, zamontowane zostało ogrzewanie nadmuchowe, ocieplono i skończono sufity na pierwszy piętrze, odnowiono stupę.
Jeżeli chodzi o prace wydawnicze to w 2013 roku udało nam się wydać „7 Zwierciadeł Dzogczen” autorstwa Khenpo Tenpy Yungdrunga, „Mantrę Stusylabową” autorstwa Lopona Trinleya Nyimy oraz drugą część „6-ciu lamp” Tenzina Wangyala Rinpocze.

Projekty - rok 2014
1. Projekty budowlane:

Gompa:
Dzięki Waszej szczodrości na przełomie 2013-2014 roku przeprowadzone zostały prace wykończeniowe na górnym piętrze Gompy:
- ocieplono dach i sufit  wełną mineralną 20 cm,
- wykonano dysertację całej powierzchni,  
- położono na całości folie izolacyjne,
- wykonano ponowną dysertacja całej powierzchni,
- położono stelaże aluminiowe pod płyty gipsowo-kartonowe na ścianach i suficie głównym Gompy,
- położono płyty G-K na całości 1 pietra Gompy ,filarach i suficie głównym Gompy,
- zaszczelinowano, przyśrubowano do stelaży płyty G-K, podklejono szczeliny łączeniowe i zagipsowano całość (600 m2),
- wyszlifowano całość na gładko,
- wykonano właz dachowy w suficie głównym Gompy,
- założono wkłady do 8 kominów wentylacyjnych w suficie głównym i wykończono je kratkami wentylacyjnymi,
- odkurzono całą Gompę,
- pomalowano całość na biało 2 razy,
-położono przewody elektryczne pod płytami pod 10 lamp i 8 komputerów + ewentualny serwer,
 
- te same prace wykonano w kotłowni i pomieszczenie jest gotowe i pomalowane.
- Wykończenie sufitów na parterze Gompy (w sumie 270 m2).
Prace trwały od 10.11 2013r. do marca 2014r.

Prace jakie nam jeszcze pozostały do wykonania w Gompie to:
- Wykończenie ścian (550 m2 )
- Skończenie podłogi
- Wykończenie pomieszczenia dla lamy na tyłach Gompy
- Położenie przewodów elektrycznych pod oświetlenie parteru Gompy

Remont łazienek publicznych w Cziamma Ling:
budowa 3 kabin prysznicowych w odgrodzonym ścianką działową z drzwiami wejściowymi osobnym pomieszczeniu.

Remont kuchni w Cziamma Ling. Więcej informacji wkrótce.

2. Projekty wydawnicze:

- W 2014 roku planujemy wydać:
- Thogal. Lopon Trinley Nyima Rinocze. Nauki z 2011r.. Tekst jest już przetłumaczony, potrzebna jest jeszcze korekta stylistyczna i środki na wydruk.
- Inicjacja Długiego Życia. Lopon Trinley Nyima Rinocze. Nauki z listopada 2013r.. Potrzebujemy zgromadzić środki na tłumaczenie i wydruk.
- 7 Zwierciadeł Dzogczen. Yongdzin Tenzin Namdak, Khenpo Tenpa Yungdrung, Tenzin Wangyal. Nauki z października 2013r.. Potrzebujemy zgromadzić środki na tłumaczenie i wydruk.
- Tekst dotyczący rytuałów Bon. Potrzebujemy zgromadzić środki na tłumaczenie i wydruk.
- Karty z wizerunkami i opisem życia mistrzów Siang Siung. Potrzebujemy zgromadzić środki na wydruk.
- W 2015 roku planujemy też wydać:
- 21 Gwoździ, część 1 i 2. Tenzin Wangyal Rinpocze. Nauki z 2013 i 2014 roku. Potrzebujemy zgromadzić środki na tłumaczenie i wydruk.

3. Promocja, kursy, wykłady:

- Organizowanie kursów z instruktorami, wykładów, spotkań, praktyk. Jeśli są osoby chętne do organizowania jakiś wydarzeń lub mają jakieś pomysły na wykład, spotkanie, kurs bardzo prosimy o kontakt z instruktorami tutaj.

4. Biblioteka w Cziamma Ling:

- W minionym 2013 roku zakupiliśmy piękną szafę na książki. Jest to zaczątek naszej biblioteki. Jeśli ktoś chce ofiarować książkę związaną z naukami Bon do biblioteki (książki, której jeszcze nie ma w biblioteczce), to będzie to bardzo cenny i piękny dar.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn