Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kursy, wykłady i rytuały prowadzone przez Gesze Nyimę Wosera, który odwiedzi Polskę w terminie 21 luty – 8 marzec 2015.

Program wizyty:
21 lutego - Losar w ośrodku Cziamma Ling w miejscowości Wilga [więcej informacji]
22 luty – Nauki Czie w ośrodku Cziamma Ling w miejscowości Wilga [więcej informacji]
24-26 luty – wizyta w Sopocie [więcej informacji]
28 luty - 1 marzec - Kurs rytuałów Sang i Sur w Krakowie [więcej informacji]
2-3 marzec – Wadowice [więcej informacji]
4-6 marzec – Katowice – Konferencja Umysł. Nauka, sztuka, religia. [więcej informacji]
7-8 marzec - Katowice – Kurs medytacji dzogczen [więcej informacji]

Biografia:
Gesze Nyima Woser Choekhortshang urodził się w 1976 r. w pobliżu sławnego klasztoru Samling, w regionie Dolpo w Neplau. Jego rodzina jest opiekunami klasztoru Tashi Namgyal. Kiedy miał 8 lat rozpoczął naukę w szkole w Dolanji w Indiach. Otrzymał nowoczesne wykształcenie i nauczyła się jezyka angielskiego, hindi i tybetańskiego. W 1992 roku przyjął mnisie śluby i rozpoczął kształcenie w Szkole Dialektycznej w klasztorze Menri. Uczył się przez szesnaście lat filozofii bon, astrologii, historii Tybetu, podstaw medycyny i praktyk medytacyjnych. W 2008 roku otrzymał tytuł Gesze, najwyższy stopień w edukacji monastycznej. W czasie studiów przez 8 lat był sekretarzem Jego Świątobliwości Lungtoka Tenpai Nyimy Rinpocze. W 2002 roku został szefem Szkoły Dialektycznej. Następnie przez trzy lata był skarbnikiem klasztoru Menri. W 2009 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Charles w Pradze.

 

2018-07-09
00:00
2018-07-15
Person Geshe Nyima Woser Choekhortshang Rinpoche - Poła z cyklu A-tri
Poland, Chamma Ling Poland, 08-470 Wilga , Al. Huberta 4   MAPS
kurs medytacji
Poła jest praktyką medytacyjną pochodzącą z buddyzmu tybetańskiego, która polega na przeniesieniu świadomości w momencie śmierci. Otrzymanie wiedzy na temat procesu śmierci i regularne wykonywanie tej praktyki przygotowuje nas do procesu umierania. Dobry praktykujący może nie bać się śmierci, ponieważ wie, co się wydarzy i jest na to przygotowany. Poła pozwala na świadome kierowanie umysłem w czasie śmierci, dzięki czemu możemy przejść ten proces jak najlepiej i osiągnąć urzeczywistnienie duchowe.
 
Poła z cyklu A-tri
2019-02-08
00:00
2019-02-10
Person Geshe Nyima Woser Choekhortshang Rinpoche - Losar - ceremonie tybetańskiego nowego roku
Poland, Chamma Ling Poland, 08-470 Wilga , Al. Huberta 4   MAPS

W lutym 2019 rozpoczyna się tybetański nowy rok (Losar). Z tej okazji Nyima Woser Rinpocze zgodził się poprowadzić rytuały oczyszczające Gutor, ceremonie pomyślności na nowy rok i udzielić nauk. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w tych ceremoniach.
 
Losar - ceremonie tybetańskiego nowego roku


Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn