2015-05-16 10:00 - 2015-05-17 18:00
Mantry i Sylaby nasienne.
Moc i znaczenie dźwięku w tradycji buddyzmu tybetańskiego Bon.

Jarosław Kotas
Person

Związek Garuda
  Poland, Warszawa, Towarowa 22, wejścia A, lokal 16A
  , 883755519, garuda.wawa@wp.pl
  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Dźwięk towarzyszy nam przez całe życie. Wyrażamy poprzez niego nasze emocje i myśli, a rodzaj dźwięku postrzeganego jako dochodzący z zewnątrz wpływa na nas silnie. Skoro zaś postrzegany jest jako zewnętrzny, często też nas zakłóca i w konsekwencji w sposób czysty nie potrafimy się połączyć z wolną od bólu ekspresją naszej mowy oraz z mową naszych myśli. Dźwięk może nas wspierać lub rozpraszać. Niepokoić, irytować lub cieszyć i sprawiać radość. Wszystko zależy od postrzegania dźwięku, który w swej czystej esencji jest po prostu ciszą pustki.
Używamy też dźwięku na różne sposoby w naszej duchowej podróży. Recytujemy różne mantry, które są wówczas zbroją dla umysłu oraz mają moc rozwijania w naszym umyśle konkretnych jakości. Za pomocą mantr oczyszczać możemy także nasze ślady karmiczne, zwłaszcza gdy praktyka mantry połączona jest z odpowiednią wizualizacją. Co więcej, mantrą możemy także pomagać innym, którzy znaleźli się w sytuacji cierpienia lub umarli. Intonujemy sylaby nasienne, których dźwięk budzi nasz uśpiony potencjał pełnego rozpoznawania rzeczywistości i urzeczywistnienia jakości doskonałych, pierwotnie obecnych w naszym umyśle. Sylaby nasienne mają także moc wsparcia doświadczenia medytacyjnego. Z perspektywy zaś nauk dzogczen, w które tradycja Bonpów jest bardzo bogata, autentycznym dźwiękiem jest cisza wyrażająca jego esencję. Taka właśnie cisza wiedzie nas ku rozpoznaniu czystego światła naszej pierwotnej, wrodzonej świadomości.
Podczas 2-dniowych warsztatów doświadczymy mocy dźwięku na trzech płaszczyznach – mantry, sylab nasiennych i ciszy. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych rozwojem duchowym i odkrywaniem swojego nieograniczonego potencjału. Odkrywaniem tego, czym naprawdę jesteśmy – czystą, nieskażoną i niezakłóconą przestrzenią.
dr Jarosław Kotas
Instruktor Ligmincza Bon Garuda Polska

sugerowana darowizna za dwa dni kursu - 150 zł

Program: sobota i niedziela godz. 10-18 (z przerwą obiadową)

reg
Aby dokonać zgłoszenia udziału musisz być zalogowany/zarejestrowany. Rejestracja.
Na swój adres e-mail, otrzymasz potwierdzenie (QR) przyjęcia twojego zgłoszenia.

-:- pl-PL / http://ex.boninfo.org/event/1777/css/5110.PL.html