Kurs jogi tybetańskiej Trul khor
Prowadzi: Darek Orwat

Kontakt: 737 495 759, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres: Harmonia - Szkoła Montessori, ul. Strzałkowskiego 5/7, Poznań
Data: sobota 21 kwietnia godz. 9-18 i niedziela 22 kwietnia godz. 9.30-18 (z przerwą obiadową około godz. 13-15)
Sugerowana darowizna: 100 zł

Opis kursu

Tsa Lung Trul Khor - ćwiczenia z kanałami energii i życiodajnym oddechem
Poprzez integrację ćwiczeń fizycznych z oddechem i świadomością, każdy z ruchów Trul Khor rozluźnia i usuwa w określonych obszarach ciała, fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady. Fizyczny ruch zintegrowany z technikami oddechowymi, pozwala rozwinąć świadomość ciała oraz zdolność kontrolowania oddechu. Integracja fizycznego ruchu z oddechem stanowi podstawę metody koordynowania życiowej energii. Nasze fizyczne i psychiczne samopoczucie oraz zdrowie zależy od życiowej energii, dlatego dobrze jest opanować techniki prowadzące do jej zrównoważenia i wzmocnienia. Dzięki praktyce Trul Khor możemy uzyskać dobry stan zdrowia, emocjonalną równowagę oraz zrelaksowany, pełen spokoju, jasny stan umysłu.

Kiedy dzięki ćwiczeniom Trul Khor ze stanu rozproszenia zostaje przywrócony naturalny stan skupienia życiowej energii w subtelnej przestrzeni kanału centralnego, życiowa energia może przenikać całe nasze ciało, całą naszą istotę. Tak więc kiedy ścieżki kanałów energii zostają oczyszczone, lung rozprzestrzenia się bez przeszkód, odżywia nas, wzmacnia i uzdrawia. Swobodny przepływ lung stanowi podstawę dla doskonalenia wszystkich aspektów naszego funkcjonowania, pozwala doświadczać siebie w bardziej harmonijny i błogi sposób, pozwala połączyć się z pozytywnymi właściwościami. Dla bardziej zaawansowanych praktykujących, joga Trul Khor stanowi bramę do przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu.

Korzyści płynące z praktyki Trul Khor
Obejmują cały zakres naszych doświadczeń, od doświadczenia fizycznych sił i procesów, poprzez myśli i emocje, po najsubtelniejsze doświadczenia natury umysłu (dzięki przywracaniu równowagi pięciu lung).
Ciało odpręża się i wzmacnia, poprawia się funkcjonowanie narządów, wzmacnia się układ oddechowy, doskonalą wszystkie mentalne procesy (poprawia się pamięć i koncentracja, zdolności intelektualne), wzrasta energia siły życiowej, witalność, równoważą się emocje, umysł uspokaja się, staje się jasny i przytomny, wzrasta zdolność spoczywania w otwartym stanie świadomości.

W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe, oraz dwa cykle ćwiczeń: Ngondro Trul Khor oraz Cziedrag Gegsel.

„Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki jodze dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie, nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy (energii) i umysłu”.
Tenzin Wangyal Rinpocze

„Nauki Trul Khor są fundamentem praktyk ciała i umysłu w tradycji duchowej Dzogczen. Praktyki te łączą ciało, energię i umysł, każde z ćwiczeń związane jest z konkretnym żywiołem (praną). Pięć żywiołów, pran, leży u podstaw medycyny tybetańskiej. Sedno filozofii opiera się na zrozumieniu, że wszystko co istnieje w tym wszechświecie jest złożone z pięciu pierwotnych żywiołów i ich pran. Ich energetyczne współdziałanie odpowiedzialne jest za wszelkie życiowe fizyczne, mentalne procesy. Praktykujący Trul Khor mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie identyfikacji i łagodzenia fizycznego dyskomfortu i bólu oraz emocjonalnych i psychicznych trudności.

Starożytni praktykujący Bön, którzy często praktykowali Trul Khor żyli długo, zachowując zdrowe ciało. Osiągali równowagę, spokój psychiczny poprzez realizację natury umysłu. Korzyści te są szczególnie ważne na Zachodzie, ponieważ szybkie tempo życia wywołuje wiele stresu. We współczesnych społeczeństwach, brakuje połączenia i harmonii pomiędzy ciałem a umysłem. Ludzie nie zdają sobie sprawy ze skutków takiego braku połączenia. Mieszkańcy Zachodu często cierpią z powodu braku równowagi między sferą fizyczną, emocjonalną i mentalną”.
Geshe Chapur Rinpocze

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn