Kurs medytacyjny dla wszystkich (początkujących i zaawansowanych)

Prowadzący: Jacek Trzebuniak

24 luty sobota godz. 12.30-19 (przerwa obiadowa godz. 15-16.30), kurs medytacyjny: Praktyka oczyszczająca z Szenla Okar.

To, co dzieje się w naszym życiu zależy od naszej karmy. Wszystko ma swoje przyczyny. Każde nasze działanie przyniesie w przyszłości określony skutek. W swoim życiu natrafiamy na różne sytuacje, kiedy pojawiają się trudności chcemy je pokonać. Czasami nam się to udaje a czasami, mimo naszych najlepszych starań, nic się nie zmienia i tkwimy dalej w tej sytuacji. Mówimy wtedy: taka moja karma, taki los. Ale każdą karmę można zmienić. Nie wiemy tylko jak. Brakuje nam narzędzi, aby tego dokonać. W czasie kursu będziemy uczyć się wykonywania praktyki Szenla Okar. Jest to praktyka medytacyjna, która pozwala na oczyszczanie karmy konkretnej sytuacji na głębokim poziomie. Jeśli zmieni się karma danej sytuacji, to naturalnie ta sytuacja ulegnie poprawie. Możemy dokonać transformacji w każdej dziedzinie swojego życia, np. pogodzić się z osobą, do której nie odzywaliśmy się przez kilka lat. Możemy mieć dobrą relację z osobą, która do tej pory utrudniała nam życie. Możemy zdobyć coś, czego nie udawało nam się osiągnąć przez długi czas. Możliwości są nieograniczone.

Adres: Zatoka Jogi, ul. 3 Maja 6A/16, Sopot.
Kontakt: mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i telefon 511796117
Sugerowana darowizna za kurs 24 lutego sobota: 75 zł (dla członków sangi 50 zł).

 

25 luty 2018, niedziela godz. 10-17 (przerwa obiadowa godz. 13-14.30), kurs medytacyjny: Praktyka Dały Dzialtsena.

Czy zastanawiałeś się kiedyś na ile sytuacja, w której się znajdujesz, zależy od ciebie. Na ile problem jest tam na zewnątrz, a na ile sami tworzymy problem. Nauki buddyjskie mówią, żeby spojrzeć do środka, tam poszukać źródła naszych problemów i źródła naszego szczęścia. Tybetański mistrz Dała Dzialtsen, żyjący wiele wieków temu, zostawił kilka krótkich i pięknych zdań podsumowujących to poszukiwanie. Ten mistrz powiedział, że każda sytuacja naszego życia, może się stać bramą do odkrycia naszego wewnętrznego bogactwa. Każdy problem można rozpuścić. W przestrzeni, która się z tego rozpuszczenia wyłania, można odnaleźć błogość. Tam, gdzie w naszym życiu panuje smutek, może pojawić się radość. Tam, gdzie widzimy problem, możemy zobaczyć możliwość rozwoju i potencjał do zmiany. Zapraszamy do podróży w głąb siebie, najpiękniejszej i najwartościowszej ze wszystkich podróży.

Adres: Zatoka Jogi, ul. 3 Maja 6A/16, Sopot.
Kontakt: mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i telefon 511796117
Sugerowana darowizna za kurs 25 lutego niedziela: 75 zł (dla członków sangi 50z ł)

Kursy poprowadzi Jacek Trzebuniak - instruktor Ligmincha Polska, uczeń Tenzina Wangyala Rinpocze. Więcej informacji o tym nauczycielu - tutaj.

Jacek Trzebuniak (z lewej) z Ponlobem Trinley Nyimą Rinpocze w klasztorze Menri w Indiach.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn