Każdy z nas w takiej czy innej chwili życia może doświadczać silnych emocji zdolnych wyprowadzić nas z równowagi, wywołać reakcje, których później żałujemy i sprawić, że tracimy kontakt ze swą własną prawdziwą naturą. Wiele stuleci temu mistrzowie linii Yungdrung Bön rozwinęli praktykę medytacji Sześciu Światów Egzystencji dokładnie po to, by pomóc nam wieść życie w sposób zrównoważony i wolny od napięć.

Medytacje w tym cyklu koncentrują się na korzeniach naszego cierpienia: gniewie, pożądaniu, chciwości, ignorancji, zazdrości, dumie oraz lenistwie. W medytacji badamy swe własne wzorce nawykowe aby je rozpoznać, a następnie - poprzez przywołanie oświeconej energii Buddów - oczyścić je oraz przekształcić siebie tak, byśmy sami wraz z innymi czującymi istotami nie musieli więcej doświadczać tego rodzaju cierpienia. Praktyki Sześciu Światów Egzystencji mają wielką moc uzdrawiającą oraz transformującą i tradycyjnie wykonuje się je intensywnie jako praktyki wstępne do kontemplacji dzogczen.

 

Sugerowana darowizna za nauki: 300zł (za 4 dni)
Termin: 31 maja – 3 czerwca 2018 (początek kursu w czwartek 31 maja godz. 10, zakończenie niedziela 3 czerwca godz. 16.30). Wykłady będą po angielsku z tłumaczeniem na polski.

Plan dnia w czasie kursu:
godzina 10-11.30 Nauki i praktyki
12-13 Nauki i praktyki
15-16.30 Nauki i praktyki
17-18 Nauki i praktyki

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: ośrodek Cziamma Ling, ul. Aleja Huberta 4, miejscowość Wilga, Polska.

Dojazd do ośrodka Ciamma Ling, Aleja Huberta 4, Wilga.

Zapisy na noclegi w ośrodku Cziamma Ling: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sugerowana darowizna za noclegi (za dobę) to:
Duży domek – 40zł, Mały domek – 30zł, Przychodnia – 25zł (3 pokoje po 2 miejsca, oraz sala 9 miejsc), Stara Gompa – 15 zł (sala zbiorowa – 20 miejsc, trzeba przywieźć swój śpiwór i karmiatę), Namiot – 15zł od osoby.

Konieczna rezerwacja online: 

 

John Jackson rozpoczął swój trening medytacyjny w wieku 19 lat, praktykując różne metody od pranajamy do tybetańskiego dzogczen. W czasie studiów i eksploracji wiele podróżował,odbył  pielgrzymki dookoła świata i spędził długie okresy czasu na odosobnieniach w klasztorach Triten Norbutse w Nepalu i Menri w Indiach. Przez ostatnie 20 lat John rozwinął bliski związek i otrzymał wiele nauk od J.Ś. Lungtoka Tenpai Nyimy i Jongdzina Tenzina Namdaka, dwóch najważniejszych nauczycieli tradycji Bon, oraz od Tenzina Wangyala Rinpocze, najważniejszego nauczyciela Bon na Zachodzie. Od lat prowadzi kursy i uczy praktyk medytacyjnych  w Instytucie Ligmincha i powiązanych z nim ośrodkami w USA i Europie.  Od 2001 roku nauczał Jogi Śnienia, Nauk z tekstu 9 Ścieżek Bon, Integracji Medytacji z Codziennym Życiem, Uzdrawianie Ziemi – Uzdrawianie Siebie, Tsa Lung, Tybetańskie Uzdrawianie Dźwiękiem, Przebudzenie Świetlistego Umysłu i Czerwonego Garudy. John jest współzałożycielem programu Akademii Trzech Bram w Europie, intensywnego trzyletniego programu mającego na celu zdobycie głębokiego doświadczenia w tybetańskich praktykach ciała, mowy i umysłu.

John był przez 23 lata profesorem na Uniwersytecie Virginia, uczył studentów medycyny i prowadził warsztaty rozwoju osobistego. Jego zainteresowania dotyczą metod efektywnego nauczania, tworzenia programów, nauki online. Otrzymał od dziekana Nagrodę za Zasługi w Zakresie Nauczania, był członkiem Akademii Wyróżnionych Nauczycieli, oraz regularnie prezentował wyniki swoich badań w profesjonalnych magazynach i na konferencjach naukowych w USA i Europie.

John pomagał zakładać Instytut Ligmincha w 1992 r., organizował większość kursów, redagował teksty, i służył wspólnocie jako członek zarządu do 1997 r. Na prośbę Tenzina Wangyala Rinpocze założył Ośrodek Odosobnieniowy Ciamma Ling w Kolorado, miejsce na odosobnienia w górach Sangre de Christo w Kolorado i obecnie sprawuje funkcję dyrektora tego osrodka. John był również członkiem grupy do spraw planowania i powstania Instytutu Lishu, w pobliżu Dehradun (Indie). John żyje w Charlottesville w stanie Virginia, gdzie czerpie radość z zajmowania się ogrodem, bycia ojcem i spędzania czasu na odosobnieniach w górach.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn