Kurs medytacyjny dla wszystkich (początkujących i zaawansowanych)
Prowadzi: Gesze Yungdrung Gyatso - lama tybetańskiej tradycji Bon

Gesze Gyatso poprowadzi kurs na temat podstawowych praktyk buddyzmu tybetańskiego (tyb. nyndro). Kurs będzie trwał trzy dni.Będzie to bardzo dobre wprowadzenie w buddyzm tybetański dla osób nowych, i pomoc dla osób znających buddyzm, aby ugruntować swoją wiedzę i zbudować silne fundamenty praktyki medytacyjnej.

Pierwszego dnia Gesze powtórzy zagadnienia, które omawiał na kursie w 2017 r.: 5 negatywnych emocji, 4 rozważania zmieniające umysł, nietrwałość, wyznanie negatywności, Mantra Stusylabowa, Mantra Ma Tri, Współczucie (bodhicitta) i 10 Paramit (10 doskonałości).
Przez kolejne dwa dni Gesze omówi: praktykę Guru Jogi, schronienia, pokłony, ofiarowanie mandali, mantrę Tu Tri Su i mantrę Sa Le Ły.

Zachęcamy do przyjazdu na ten kurs wszystkie osoby, które wybierają się inne kursy organizowane przez Ligmincha Polska, ponieważ ten kurs da wam dobre podstawowy do zrozumienia i praktykowanie innych technik medytacyjnych.

Kurs będzie prowadzony po angielsku z tłumaczeniem na język polski. Sugerowana darowizna za kurs: 75zł za dzień (całość 225zł).

Program:
Sesja I godz. 10-11.30
Sesja II godz. 12-13
Sesja III godz. 15-16.30
Sesja IV godz. 17-18
(w niedzielę 2 września kurs skończy się około godz. 16.30).

Kurs odbędzie się w ośrodku Cziamma Ling, Aleja Huberta 4, Wilga.
Dojazd do ośrodka Cziamma Ling, Aleja Huberta 4, Wilga.

Zapisy na noclegi w ośrodku Cziamma Ling: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt w sprawie tematu kursu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Sugerowana darowizna za noclegi (za dobę) to:
Duży domek – 40zł, Mały domek – 30zł, Przychodnia – 25zł (3 pokoje po 2 miejsca, oraz sala 9 miejsc), Stara Gompa – 15 zł (sala zbiorowa – 20 miejsc, trzeba przywieźć swój śpiwór i karmiatę), Namiot – 15zł od osoby.

Gesze Yungdrung Gyatso urodził się w regionie Dolpo w Nepalu w 1980r. W wieku 10 lat spotkał swojego nauczyciela Jego Eminencje Yongdzina Tenzina Namdaka i od tego czasu pod jego opieką pobierał nauki Sutry, Tantry i Dzogczen w klasztorze Triten Norbutse w Kathmandu. W 2008r. otrzymał tytuł Gesze (najwyższy tytuł w edukacji monastycznej). Po skończeniu swych studiów udał się na specjalne odosobnienie pod opieką swoich nauczycieli. Oprócz tego pracował jako dyrektor Szkoły Medycznej i redaktor magazynu Triten Norbutse ‘Drepoi Beltam’. Pracuje także nad rekonstrukcją klasztoru Tashi Namgyal w jego rodzinnym regionie Dolpo. Gesze odwiedził Polskę w roku 2013 i udzielał nauk w Warszawie, Sopocie, Gdańsku i Krakowie. Od 2015 r. Gesze zgodził się zostać nauczycielem rezydentem w Polsce i na stałe mieszkać w ośrodku Cziamma Ling w Wildze. Od tego czasu prowadzi wykłady i kursy w różnych miastach w Polsce.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn