Celem warsztatów będzie wprowadzenie zarówno początkujących, jak i doświadczonych medytujących w Naturę Umysłu, esencję naszego istnienia. Będziemy zapoznawać się z metodami wykorzystującymi mowę, ciało i umysł aby wprost przywołać bezpośrednie rozpoznanie Natury Umysłu. W odróżnieniu od metod polegających na obserwacji oddechu czy uspokajaniu myśli, praktyki wprowadzane w ramach warsztatów posługują się pozycjami ciała i prostymi wizualizacjami aby bezpośrednio i natychmiastowo pociągnąć nas ku doświadczeniu swej prawdziwej esencji.
 
Warsztaty poprowadzi John Jackson, jeden z pierwszych uczniów Tenzina Wangyala Rinpoche na Zachodzie. John rozpoczął swój trening medytacyjny w wieku 19 lat, praktykując różne metody od pranajamy do tybetańskiego dzogczen. W czasie studiów i eksploracji wiele podróżował,odbył pielgrzymki dookoła świata i spędził długie okresy czasu na odosobnieniach w klasztorach Triten Norbutse w Nepalu i Menri w Indiach. Przez ostatnie 20 lat John rozwinął bliski związek i otrzymał wiele nauk od J.Ś. Lungtoka Tenpai Nyimy i Jongdzina Tenzina Namdaka, dwóch najważniejszych nauczycieli tradycji Bon, oraz od Tenzina Wangyala Rinpocze, najważniejszego nauczyciela Bon na Zachodzie. Od lat prowadzi kursy i uczy praktyk medytacyjnych w Instytucie Ligmincha i powiązanych z nim ośrodkami w USA i Europie. Od 2001 roku nauczał Jogi Śnienia, Nauk z tekstu 9 Ścieżek Bon, Integracji Medytacji z Codziennym Życiem, Uzdrawianie Ziemi – Uzdrawianie Siebie, Tsa Lung, Tybetańskie Uzdrawianie Dźwiękiem, Przebudzenie Świetlistego Umysłu i Czerwonego Garudy. John jest współzałożycielem programu Akademii Trzech Bram w Europie, intensywnego trzyletniego programu mającego na celu zdobycie głębokiego doświadczenia w tybetańskich praktykach ciała, mowy i umysłu.
 
Zapraszamy serdecznie do naszej gompy w Krakowie, ul. Stradomska 17/4.
Warsztaty rozpoczynamy o 9.30 w sobotę 6 października, a kończymy około 18.30 w niedzielę.
Każdego dnia warsztatów w godz. 13 - 15 będzie przerwa na obiad.
Koszt uczestnictwa to 150 PLN za obydwa dni (80 PLN za jeden dzień).

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zachęcamy do uczestnictwa w całości!

Dnia 5 października (piątek) o godz. 18.30 John wygłosi w Krakowie (Barka Arlina, vis-a-vis ul. Podgórska 16) wykład otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Miejscem wykładu będzie Barka na Wiśle [https://www.facebook.com/barkakrakow/]. Temat wykładu to: Dlaczego dzogczen? Recepcja tradycji tybetańskich w kulturze Zachodu.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn