Gwóźdź Czwarty

Pierwotna mądrość natury umysłu
Składam hołd zawsze wspaniałemu Kuntu Zangpo, który jest rangrig, tak więc nic nie przyćmiewa jego samoświadomości.
Co do naturalnie istniejącej i manifestującej siebie künzhi,
nazywa się ją semnyi rigpe yeshe. Jest ona pierwotną mądrością, znającą naturę umysłu.
Künzhi manifestuje pięć aspektów mądrości yeshe.
Tak jak słońce, manifestuje się pojedynczo, bezbłędnie i równo dla wszystkich.

Gwóźdź pierwotnej mądrości natury umysłu został zakończony.
Zachowuj go w sekrecie.

Zapraszam na drugi już krakowski warsztat poświęcony praktyce opartej na naukach z tekstu Dwadzieścia Jeden Gwoździ. Podczas pierwszego spotkania latem 2017 roku dotarliśmy do Gwoździa Trzeciego, zwracając przede wszystkim uwagę na dziewięć cech wyzwolonej, ostatecznej przestrzeni ying. Jest to przestrzeń trzeciego wewnętrznego schronienia.

Zbliżająca się druga część poświecona będzie mądrości, którą możemy urzeczywistnić jedynie w otwartości, gdyż to ona jest pierwotną mądrością natury umysłu. Poprzez wspartą wyjaśnieniami praktykę postaramy się więc odkryć jej znaczenie. Taka mądrość nie osądza, lecz znajduje rozwiązanie. Kiedy nękają nas problemy lub choroby, często postrzegamy siebie przez pryzmat warunków, słabości oraz bólu. W efekcie zamiast problem rozwiązywać, wikłamy się coraz bardziej w rozliczne szczegóły oraz popadamy w konflikty z ludźmi. Nie jest to dobre.
Cała praktyka dzogczen zorientowana jest na doprowadzenie nas do odkrycia naszej prawdziwej natury, prawdy o nas samych. Bez mądrości otwartości nie może się nam to udać. Wszystkim towarzyszą w życiu sytuacje lub ludzie, na które i na których trzeba się otworzyć, aby wszystko ujrzeć w innym świetle. W pierwotnym świetle natury umysłu, które wszystko manifestuje, będąc jednocześnie od tego wolnym.
Przyjdź, popraktykuj w grupie, posłuchaj wyjaśnień, a potem w realnym życiu postaraj się te nauki oraz zdobyte doświadczenie zastosować. Gwarantuję, że wyzwolisz się z niejednej niechcianej sytuacji oraz bardziej polubisz i zaakceptujesz ludzi. Zamiast gniewu i niechęci poczujesz współczucie i staniesz się bardziej tolerancyjny oraz elastyczny. Otwartość bowiem nie musi ani niczego bronić, ani kontrolować.
Do zobaczenia w Krakowie!
Jarek Kotas

Instruktor: Jarosław Kotas (więcej o tym instruktorze tutaj). 
Miejsce: Kraków, ul. Stradomska 17/4
Data: 6 - 7.01.2018, sobota godz. 9.30-13 i 15-18, niedziela godz. 10-13 i 15-18
Sugerowana darowizna: 150zł (dla członków sangi Ligmincha 120zł)
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn