Praktyki oddechowe
Praktyka z życiodajną energią i z kanałami energii
 
Wszystkie nasze doświadczenia mają swoją energetyczną strukturę - to subtelny wymiar oddechu, wewnętrzny wiatr - lung (prana). Oddech to życie.
Możemy zauważyć jak różne pozycje ciała i różne stany umysłu wpływają na nasz oddech, Wszyscy doświadczamy, w jaki sposób emocje połączone są z oddechem. Spokojny, regularny głęboki oddech towarzyszy spokojnemu i zrelaksowanym stanowi umysłu, podczas gdy nieregularny, napięty, płytki, szybki oddech wiąże się z negatywnymi stanami umysłu. Tak jak różne stany umysłu wpływają na nasz oddech, tak różne sposoby oddychania wpływają na nasz umysł.
Nasze ciało posiada wewnętrzny wymiar - system subtelnych kanałów energii i czakr. Ten wewnętrzny wymiar składa się z kanałów energii - tsa, subtelnej życiowej energii, lung (prana) która porusza się ścieżkami kanałów i która związana jest z oddechem, oraz z esencji energii - tigle (bindu). Tigle to czysta energia, jej czysty stan, całkowicie wolny od zakłóceń.
Jakość naszego doświadczenia zależy od tego na ile ścieżki kanałów i czakr są otwarte. Tak więc to czego doświadczamy - czy negatywnych emocji czy pozytywnych właściwości, zależy od tego na ile nasze kanały energii i czakry są zablokowane, bądź otwarte. Wszystko czego doświadczamy - od doświadczenia esencji umysłu, poprzez doświadczenie myśli i emocji, po doświadczenie fizycznych sił i procesów w naszym ciele, związane jest z przepływem energii w naszych kanałach, a ten połączony jest z naszym oddechem.
Praktyki oddechowe oczyszczają kanały oraz czakry i równoważą przepływ życiowej energii. Tak jak rozproszony przepływ energii - lung, jest przyczyną wszystkich naszych problemów - zdrowotnych, emocjonalnych i mentalnych, tak zrównoważony przepływ lung stanowi podstawę pozytywnych doświadczeń - jest podstawą dla doskonalenia wszelkich aspektów naszego funkcjonowania. Kiedy ze stanu rozproszenia, zostaje przywrócony naturalny stan skupienia życiowej energii, przenika ona nasze ciało, odżywia nas, wzmacnia, utrzymuje w dobrym stanie zdrowia, podnosi na duchu, pozwala doświadczać siebie w bardziej harmonijny sposób.
Dzięki praktykom oddechowym, czy praktykom takim jak Tsa Lung Trul Khor, Tummo opartym na oddechu, możemy usunąć to wszystko co zalega w naszych kanałach energii, możemy usunąć całą zastałą energię, negatywne energetyczne wzorce, możemy usunąć to wszystko co nam szkodzi, co blokuje nasz naturalny, pierwotny potencjał istnienia. Dla bardziej zaawansowanych praktyki oddechowe, joga Tsa Lung Trul Khor, stanowi bramę do przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu - w przestrzeni samoświadomości.

8-9 Grudnia 2018, Kraków, ul. Stradomska 17/4
sobota 09:30-18:30
niedziela 09:30 -17:30
Sugerowana darowizna - 150
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program kursu:
Podczas kursu zapoznamy się i będziemy rozwijać praktykę dziewięciu oddechów oczyszczających, praktykę oddechów maning lung, oraz dziam lung, zapoznamy się także z innymi praktykami oddechowymi. Również będziemy zaznajamiać się z fizycznymi warunkami ciała, które wpływają na nasz oddech jak i zaznajamiać się z rolą jaką w praktyce z subtelnym wymiarem oddechu odgrywa świadomość. Będziemy rozwijać zdolność zatrzymania oddechu w wewnętrznej przestrzeni kanału centralnego. To kluczowa metoda prowadząca do odzyskania naturalnej życiowej siły.
Jeśli chodzi o ciało, nie tylko ważna jest właściwa postawa, ale przede wszystkim poczucie odprężenia, tak by dzięki wyprostowanej i zrelaksowaną pozycji - przepływ energii został ukierunkowywany w energetycznych kanałach. Kiedy energia porusza się bez przeszkód - dociera do wszystkich części ciała, odżywia je i oczyszcza. Dużą rolę w praktykach oddechowych odgrywają określone mięśnie ciała, dlatego zapoznamy się z ćwiczeniami które je wzmacniają.
Jeśli chodzi o oddech, ważne jest by rozwijać zdolność zatrzymania oddechu w skupiony i jednocześnie zrelaksowany sposób w kanale centralnym - tak by energia mogła się swobodnie rozprzestrzeniać w całym ciele. Jeśli podczas zatrzymania oddechu pojawia się wysiłek, przepływ lung zostaje osłabiony, zakłócony, bądź zablokowany, wówczas nasza praktyka z subtelnym lung zostaje zredukowana do wdychania i wydychania fizycznego powietrza. Dlatego zwrócimy uwagę na aspekt rozluźnienia, jak również zapoznamy się ze specjalnym oddechem, który wzmacnia siłę oddechu, w rezultacie uwalnia oddech od wysiłku, pomaga też odczuć energię oddechu. Kiedy przekształcimy fizyczne ciało w ciało energii, łatwiej będzie nam połączyć się z wymiarem pustki i przejrzystości.
Jeśli chodzi o umysł ważne jest by spoczywać w otwartym stanie świadomości - im bardziej czysta i żywa jest nasza świadomość tym bardziej żywe stają się nasze doświadczenia. Im większa jest nasza zdolność spoczywania w otwartym stanie umysłu, tym większa jest nasza zdolność utrzymania skupionej energii oddechu w wewnętrznej przestrzeni, w kanale centralnym.
Kurs stwarza sposobność skupienia się na praktyce z kanałami energii (tsa) i z energią oddechu (lung). Główną ideą kursu jest przybliżenie metod pomagających rozwinąć doświadczenie subtelnego wymiaru ciała energii, by poprzez żywe doświadczenie tsa i lung, uzyskać zdolność usuwania negatywnych energetycznych wzorców, które blokują nasz potencjał (często w praktyce Tsa Lung czy Trul Khor zbytnio skupiamy się na zewnętrznym, fizycznym aspekcie praktyki, przez co połączenie umysłu z lung wciąż pozostaje rozproszone. W jogicznych praktykach podstawą jest rozpoznanie subtelnej interakcji pomiędzy ciałem oddechem i umysłem). Podczas kursu zapoznamy się także z ćwiczeniem Tsa Lung z praną rozprzestrzeniającą się i ćwiczeniem Trul Khor z Siang Siung ngondro Trul Khor (wstępne ćwiczenie, które oczyszcza całe ciało) - wykorzystując te dwa ćwiczenia jako wsparcie dla praktyk z oddechem.
Kurs będzie kontynuowany. Następna część kursu zostanie poświęcona przede wszystkim intensywnej praktyce z oddechem, (jeśli będzie to możliwe, kurs odbędzie się w sprzyjającym miejscu, gdzie będzie możliwe wykonywanie praktyk na świeżym powietrzu). Kolejna część w ramach kontynuacji kursu, to wykorzystanie zdobytego doświadczenia w praktyce z oddechem w ćwiczeniach Tsa lung bądź Trul Khor).
Zapraszamy na kurs nie tylko tych, którzy pragną zapoznać się z praktykami oddechowymi, również tych, którzy pragną pogłębić swoją praktykę z lung, jak i tych praktykujących ćwiczenia Tsa Lung i Trul Khor (kiedy poprzez praktyki oddechowe maning lung i dziam lung, stabilizujemy doświadczenie rozprzestrzeniającej się energii w ciele, wówczas możliwe jest zintegrowanie przepływu lung z fizycznym ruchem. Kiedy ruchy ciała skupiają przepływ lung w określonych kanałach, wtedy są one oczyszczane z energetycznych blokad, negatywnych energetycznych wzorców z dużo większą siłą. W ten sposób urzeczywistniamy potencjał praktyki Tsa Lung, Trul Khor - siłę wewnętrznego wiatru, który przezwycięża przeszkody.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn