NAUKI DZOGCZEN WE WROCŁAWIU!
NYIMA DAKPA RINPOCZE
PRZEKAZ A-TRI cz. 1
POUCZENIA NA TEMAT PIERWOTNEJ PRZESTRZENI BIAŁEGO A

Termin: 9.06.2018 - 10.00 - 18.00, z dwugodzinną przerwą obiadową od godziny 13.00;
10.06.2018 - 10.00 - 17.00, z dwugodzinną przerwą obiadową od godziny 13.00.

Sugerowana darowizna: 100 zł za jeden dzień nauk (dla członków sangi bön 80 zł); dwa dni odpowiednio - 200 zł i 160 zł.
Miejsce: CENTRUM JOGI I SAMOREALIZACJI – Biała Sowa we Wrocławiu, Ul. Różyckiego 1c /425, Wrocław
(vis a vis Parku Szczytnickiego, 300 m od wieżowców „Ołówek” i „Kredka” )

W imieniu Związku Wyznaniowego Ligmincza Polska oraz Instytutu Śardza Ling, wrocławska sanga zaprasza na dwudniowe odosobnienie z Nyimą Dakpą Rinpocze. Jego tematem będzie przekaz nauk dzogczen, znany pod nazwą A-tri. Rinpocze przekaże wszystkie nauki cyklu, lecz w tym celu będziemy potrzebować trzech spotkań. Tegoroczny zatem retrit jest początkiem trzyletniego cyklu nauk. Warto dodać, że pełne nauki A-tri będą udzielane w Polsce po raz pierwszy.
Można swoje uczestnictwo zgłosić wcześniej lub przyjść po prostu w dniu nauk.

Zgłoszenie udziału: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Opłaty będą pobierane na miejscu. Sala pomieści kilkadziesiąt osób, więc raczej nie ma obaw, że dla kogoś nie wystarczy miejsca.
Zapraszamy serdecznie!
 
HISTORIA PRZEKAZU
A-tri w tradycji yungdrung bön, to jeden z trzech najważniejszych przekazów nauk wielkiej doskonałości, znanych jako dzogczen. System ten jest swoistą kompilacją praktyk oraz nauk dzogczen, stworzoną w XI wieku n.e. przez lamę Meu Gongdzö Dampę Ritröpę Chenpo (1038 - 1096). Był on dzierżycielem linii przekazu tekstów z serii sems sde, czyli umysłu. Pragnął ująć ten system w praktyczne ramy, lecz brakowało mu odpowiedniego podręcznika, który mógłby wspierać medytację. Zdecydował więc, że sam taki stworzy i podzieli proces praktyki na poszczególne sesje.
Punktem wyjścia dla jego pracy było dzieło zatytułowane Sems smad sde dgu, czyli dziewięć serii nauk o umyśle. Tekst ten został odkryty przez Szeczena Lugę, jako terma znaleziona w roku 1017 w Dritsam Thakar. Zawiera on jedne z najważniejszych nauk tradycji bön z serii umysłu, czyli semde.
System medytacji w ujęciu Dampy Ritröpy opiera się zatem na trzech elementach, składających się na przytoczony tekst bazowy. Są to: Cykl dziewięciu tajemnic na temat nieskazitelnego i doskonałego umysłu (znany dzisiaj tylko we fragmentach), Kukułka czystej świadomości oraz Siedem pomniejszych nauk o umyśle.
Do połowy XII wieku zaprojektowany przez Dampę system medytacji nie przybrał formy w pełni pisemnej. Dzieło pierwszego spisania przekazu A-tri stało się udziałem V dzierżyciela linii Yorpo Mepela. Przypuszczamy, że cykl ten opierał się wówczas na 8 lub 10 sesjach. Pierwszym mistrzem, który ujął go w 15 sesji, był Dru Gyalwa Yungdrung. Ta właśnie wersja nauk przekazywana jest w nieprzerwanym przekazie do dzisiaj. Niemniej pojawiły się też linie dodatkowe. Najpierw w XVIII wieku, pierwszą z nich zapoczątkował V Kundrol Rinpocze (tekst: Wskazując na istotę rzeczy). Druga z przełomu XIX i XX wieku jest związana z Shardzą Rinpocze, który jest autorem wspaniałych dzieł zatytułowanych Ocean ustnych pouczeń A-tri oraz Naturalnie powstałe trzy ciała (Kusum Rangshar).
 
STRUKTURA SESJI A-TRI
Praktyki wstępne
1. Wkroczenie na ścieżkę - rozważania o nietrwałości.
2. Bodhićitta (współczucie), schronienie i wyznanie negatywności.
3. Ofiarowanie mandali.
4. Modlitwa do mistrza oraz przekaz błogosławieństw.
Praktyka główna
5. Praktyka z obiektem, dająca kontrolę nad umysłem.
6. Praktyka bez obiektu.
7. Jedność spokojnego spoczywania i nadzwyczajnego wglądu.
8. Bezpośrednie wprowadzenie w naturę umysłu.
9. Metody usuwania mentalnych splamień.
10. Powstanie bezbłędnej mądrości dzięki praktyce ścieżki.
Instrukcje na temat ostatecznego owocu praktyki
11.  Miażdżenie śladów karmicznych nocą.
12. Ćwiczenie dynamiki manifestacji za dnia.
13. Sesje poranne i wieczorne - integracja koncepcji i ścieżki.
14. Nieprzerwane wprowadzenie do czystej świadomości.
15. Wyjaśnienia na temat przejrzystej mądrości.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn