Wykład
Z Himalajów na Zachód

10 maja godz. 18-19.30, ul. Podgórna 15/16, Szczecin

W XX wieku buddyzm tybetański stał się popularny w Europie i obu Amerykach. Od kilkudziesięciu lat lamowie i nauczyciele buddyjscy podróżują po świecie wygłaszając wykłady, przekazując nauki buddyjskie i ucząc medytacji. W 1989 r. do Europy przyjechał Tenzin Wangyal Rinpocze,założyciel Ligmincha International – organizacji przybliżającej ludziom Zachodu tradycję buddyzmu tybetańskiego Bon, a wraz z nimi techniki medytacyjne, które mogą być stosowane przez osoby różnych wyznań i światopoglądów.
Na wykładzie Gesze Gyatso opowie o życiu w Himalajach, życiu w buddyjskim klasztorze w Nepalu oraz o swoich doświadczeniach w nauczaniu buddyzmu w Polsce i innych krajach Zachodu.

Adres: Książnica Pomorska, ul. Podgorna 15/16, Szczecin
Termin: piątek 10 maja godz. 18-19.30

Gesze Yungdrung Gyatso urodził się w regionie Dolpo w Nepalu w 1980 r. W wieku 10 lat spotkał swojego nauczyciela Jego Eminencję Yongdzina Tenzina Namdaka i od tego czasu pod jego opieką pobierał nauki Sutry, Tantry i Dzogczen w klasztorze Triten Norbutse w Kathmandu. W 2008 r. otrzymał tytuł Gesze (najwyższy tytuł w edukacji monastycznej). Od 2015 r. na stałe mieszka w Polsce. Jako lama rezydent Ligminchy prowadzi wykłady i warsztaty na temat tradycji Bon w różnych miastach.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn