WPROWADZENIE W NAUKI DZOGCZEN
Szczecin, 11-12 maja 2019

Zapraszamy do udziału w naukach, poświęconych głębokiej formie medytacji, zwanej dzogczen. Ta unikalna forma medytacji wywodzi się z Tybetu i liczy sobie kilkanaście tysięcy lat. Nauki dzogczen były pierwotnie naukami tajemnymi, przekazywanymi ustnie przez mistrza do wybranego ucznia. Ta sukcesja obejmowała 24 mistrzów starożytności i znana jest jako Ustny Przekaz Doświadczenia z Sziang Sziung. Sama nazwa dzogczen przekładana jest jako wielka doskonałość. Jest to forma medytacji, która łączy osobę praktykującą bezpośrednio z naturą umysłu. Aby opanować tą sztukę potrzeba dokładnych instrukcji, otrzymanych od kompetentnego nauczyciela. Nauki dzogczen uprzystępni nam - podczas dwudniowego kursu – Gesze Gyatso.

GESZE GYATSO został mnichem w wieku 10 lat w klasztorze Triten Norbutse w Katmandu (Nepal). Odbył całościową edukację duchową, zakończoną otrzymaniem tytułu Gesze w roku 2008 (jest to najwyższa forma wykształcenia w tradycji monastycznej). Od roku 2015 przebywa w Polsce. Jest tu nauczycielem-rezydentem.

W trakcie kursu będziemy mieli okazję doświadczyć praktyk medytacyjnych, prowadzonych przez Gesze Gyatso. Praktyki zostaną poprzedzone szczegółowym omówieniem i wyjaśnieniem. Dlatego będą dostępne dla każdej zainteresowanej osoby (także dla osób nowych).
Będzie też czas na zadawanie pytań i na dzielenie się swoim doświadczeniem.

Termin: 11-12 maja 2019, sobota godz. 10-18, niedziela 10-17 (z przerwami obiadowymi)
Adres: ul. Dzierżonia 57, Szczecin
Kontakt: Dorota Denis 697 998 885
Sugerowana darowizna: 150zł za dwa dni (dla członków sangi 100zł)

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn