Nyima Dakpa Rinpocze
Nauki z cyklu A-tri Dzogczen

Wrocławska sanga Ligmincza, która reprezentuje bon, czyli wywodzącą się od Buddy Tonpy Szenraba najstarszą historycznie odmianę buddyzmu tybetańskiego, zaprasza na dwudniowe odosobnienie ze znamienitym lamą Lhatri Khenpo Nyimą Dakpą Rinpocze. Jest on niezwykle doświadczonym nauczycielem, opatem oraz dzierżycielem klasztornej linii nauk z tybetańskiego Khamu. Obecnie mieszka na stałe w klasztorze Menri w Płn. Indiach. Posiada wielu uczniów na całym globie.

Odosobnienie będzie poświęcone naukom zwanym po polsku A-ti Dzogczen. Jest to ścieżka podążania za reprezentującym pierwotną przestrzeń naszego umysłu, białym A. Ich źródłem jest XI-wieczny pustelnik, wielki jogin, Gong-dzo (1038-1097). Jego nauki w ciągu niemalże tysiąca lat, wielokrotnie zmieniły swoje oblicze. Kolejni mistrzowie uporządkowali je w układ konkretnych sesji praktyki. Jednak dla nas, ludzi współczesnych, liczy się nie ich forma, lecz czystość utrzymywana w linii mistrzów aż do dzisiaj. Reprezentują one pełny cykl dzogczen, począwszy od praktyk wstępnych, poprzez jedno-upunktowienie umysłu, aż do zyskania stabilności nie tylko rozpoznania, lecz także ciągłego przebywania w naturalnym stanie umysłu. W wyzwoleniu od wszelkich trosk, mając dostęp do nieskończonej świadomości, wyrażającej nasz pełny potencjał jako istoty.
Serdecznie zapraszamy zarówno doświadczonych praktykujących, jak i początkujących, oraz osoby dopiero interesujące się medytacją. Spotkanie z mistrzem linii potrafi odmienić życie i może pomóc w odnalezieniu własnej duchowej ścieżki. Nieważne też, jaką buddyjską tradycję reprezentujesz, zresztą żadnej nie musisz, gdyż nauki dzogczen wykraczają poza wymiar wszelkiej, nawet najbardziej subtelnej formy, wskazując wprost na umysł.
Rok temu zajmowaliśmy się bardziej konceptualną częścią nauk cyklu. Liczymy teraz na większą porcję nauk zasadniczych.
Do zobaczenia we Wrocławiu!

Miejsce: Biała Sowa jest na ulicy Różyckiego 1C/425, Wrocław. Trzeba wejść po schodach na czwarte piętro budynku pod tym adresem. Ci, którzy są z nami co roku, bądź to podczas retritów z Nyimą Oserem Rinpocze bądź Nyimą Dakpą Rinpocze, wszystko świetnie wiedzą. Pozostali z łatwością znajdą to miejsce w okolicach Placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.

Termin: 11-12 maja 2019.
Udział w naukach jest odpłatny. Pełne, dwudniowe uczestnictwo - opłata 180 zł; jeden dzień - opłata 100 zł.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 604 630 524

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn