Integrowanie medytacji z codziennym życiem
Kurs prowadzi: John Jackson
11-14 kwietnia 2019, ośrodek Cziamma Ling, Wilga

Medytacja jest częstokroć postrzegana jako coś, co robi się w cichym, spokojnym miejscu, aby odprężyć się z dala od codziennego zgiełku. Nie ulega wątpliwości, że medytacja oferuje cudowną możliwość wytchnienia od pośpiechu i stresu naszego normalnego życia, ale tak naprawdę zaczyna ona dawać owoce dopiero kiedy wprowadzimy ją do swej codziennej rutyny, czyniąc życie bardziej kompletnym i nadając mu większe znaczenie. W ramach kursu uczestnicy zapoznają się z metodami pozwalającymi na objęcie stanem medytacyjnym nie tylko chwil formalnej praktyki, ale też wszystkich tych działań, w które angażujemy się poza poduszką medytacyjną – czasu spędzanego w pracy, kuchni, na ulicy, na zakupach – w miejscach, w którym ów medytacyjny stan umysłu jest nam najbardziej potrzebny.
Pracę rozpoczniemy od praktyki Pięciu Wojowniczych Sylab – prostej praktyki, która szybko prowadzi do osiągnięcia spokojnego, jasnego i przestrzennego stanu umysłu. Następnie przejdziemy do zastosowania metod Trekcio w celu objęcia świadomością czynności poruszania się, mówienia i myślenia, jakie wypełniają nasze zwykłe dni. Trekcio oznacza „przecinanie się” przez koncepcje, a proces ten pomaga nam jasno postrzegać i doświadczać życia nie ulegając rozproszeniu.
Metody powyższe są stosowne zarówno dla osób dopiero stawiających pierwsze kroki na ścieżce medytacji, jak też i doświadczonych medytujących, którym pozwolą na głębsze doświadczenia. Proste, acz głębokie, wyzwalają umysł z jego własnych okowów. Każda sesja łączyć będzie dyskusję, praktykę i teorię. Prowadzący będzie pomagał uczestnikom w eksploracji ich własnych doświadczeń płynących z praktyki medytacji, prowadząc ich ku sposobom osiągnięcia większego spokoju i równowagi.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji!

Kurs poprowadzić John Jackson, więcej na jego temat tutaj.
 
Termin: 11-14 kwietnia 2019.
Program: Godz. 10-13 i 15-18 (w niedzielę 14 kwietnia skończymy około godz. 16)

Sugerowana darowizna:
75 zł za dzień (całość 300 zł)

Miejsce: ośrodek Cziamma Ling, ul. Aleja Huberta 4, miejscowość Wilga, Polska.

Dojazd do ośrodka Cziamma Ling, Aleja Huberta 4, Wilga.

Zapisy na noclegi w ośrodku Cziamma Ling: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sugerowana darowizna za noclegi (za dobę) to:
Duży domek – 40zł, Mały domek – 30zł, Przychodnia – 25zł (3 pokoje po 2 miejsca, oraz sala 9 miejsc), Stara Gompa – 15 zł (sala zbiorowa – 20 miejsc, trzeba przywieźć swój śpiwór i karmiatę), Namiot – 15zł od osoby.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn