Zapraszamy na wykład otwarty Sangmo Yangri dotyczący

Kobiet w tybetańskiej tradycji Bon
Piątek 14 czerwca 2019, godz. 18, miejsce: Studio Jogi Yam ul. Kochanowskiego 4, Poznań.

Dr Sangmo Yangri, wykładowczyni działającego w Indiach Lishu Institute - placówki, w której osoby chętne mogą studiować historię, nauki i praktyki tradycji Yungdrung Bon przedstawi zwięzły rys tej tradycji koncentrując się na roli kobiet praktykujących w tej przedbuddyjskiej tradycji Tybetu w oparciu o przykłady i opowieści o historycznych, ale też współczesnych przedstawicielkach Yungdrung Bon.


Dr Sangmo Yangri - urodziła się w Solan (Indie) w pobliżu klasztoru Menri, od dziecka miała bliski związek z naukami praktykiami tybetańskiej tradcyji Bon, ponieważ jej ojciec była bardzo dobrym praktykującym i bliskim przyjacielem największym mistrzów Bonu: Jego Świątobliwości Lungtoka Tenpai Nyimy Rinpocze i Yongdzina Tenzina Namdaka Rinpocze.
Zrobiła doktorat na Uniwersytecie Waranasi dotyczący mniszek w tardycji Yungdrung Bon.
Następnie otrzymała dwuletnie stypendium z Jawaharlal Nehru Memorial Fund.
Publikuje arytuły w wielu magazynach i bierze udział w konferencjach dotyczących buddyzmu.
W 2014 roku przez rok uczyła w klasztorze żeńskim - Ratna Menling.
W 2015 roku została wyznaczona przez Tenzina Wangyala Rinpocze na nauczyciela w instytucie Lishu (Indie), gdzie udziela nauk na temat Dziewięciu Ścieżek Bon, biografii Tonpy Szenraba i języka tybetańskiego.
Sangmo Yangri zajmuje się programem nauczania w instytucie Lishu i tłumaczy wykłady innych nauczycieli (z tybetańskiego na angielski).

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn