Kurs medytacyjny - nauki dzogczen
Prowadzi: Ponlob Tsangpa Rinpocze
20-23 czerwca 2019, Wilga

Dzogczen (tyb. rdzogs chen) - wielka doskonałość albo wielka kompletność. Dzogczen to najwyższe nauki i praktyki w buddyzmie tybetańskim. Ich podstawą jest zasada, że rzeczywistość, w tym każda jednostka, jest już kompletna i doskonała. Nie trzeba nic przekształcać (jak w tantrze) lub wyrzekać się (jak w sutrze), tylko rozpoznać czym ta rzeczywistość naprawdę jest. Esencjonalną praktyką Dzogczen jest samowyzwolenie, pozwalanie, żeby cokolwiek pojawia się w doświadczeniu, po prostu było takie jakie jest, bez elaboracji przez konceptualny umysł, bez chwytania lub odpychania.

Sednem nauk Dzogczen jest pogląd, że wszystkie czujące istoty są pierwotnie czyste, doskonałe i mają potencjał do spontanicznego działania dla dobra innych. Ta zdolność jest w każdym z nas. To jest nasza prawdziwa natura, ale często, ze względu na pośpiech w naszym codziennym życiu, stajemy się oddzieleni od nas samych i innych. Jeśli jesteśmy w stanie w sposób bezpośredni i nagi spotkać nasze doświadczenia codziennego życia, jakkolwiek trudne by one nie były, te doświadczenie mogą stać się bramami do realizacji naszej prawdziwej natury, bramą do naszego wewnętrznego schronienia.

Te nauki zachęcają cię do zaangażowania w praktykę medytacyjną i refleksję, żeby spojrzeć do wewnątrz i odkryć skarb, który ukryty jest w naszych zwyczajnych doświadczeniach. Poznaj jak szanować nasze trzy bramy: ciało, mowę i umysł. Rozpoznaj możliwości uzdrawiania swojego życia. Odkryj wewnętrzne schronienie: dar otwartości, świadomości i ciepła, które mogą uzdrowić nie tylko ciebie, ale przynieść także korzyść twoim relacjom z innymi i światu.

Biografia Ponloba Tsangpy Tenzina Rinpocze - tutaj.

Program 20-23 czerwca 2019:
Sesja 1 - godz. 10-11:30
Sesja 2 - godz. 12-13
Sesja 3 - godz. 15-16:30
Sesja 4 - godz. 17-18
(w niedzielę 23 czerwca zajęcia zakończą się około godz. 16:30)

Wykłady będą po angielsku z tłumaczeniem na polski.

 

Sugerowana darowizna za nauki: 300zł (75zł za dzień).

Data: 20-23 czerwca 2019. Adres. Aleja Huberta 4, Wilga, Polska.

Dojazd do ośrodka Cziamma Ling, Aleja Huberta 4, Wilga.

Zapisy na noclegi w ośrodku Cziamma Ling: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sugerowana darowizna za noclegi (za dobę) to:
Duży domek – 40zł, Mały domek – 30zł, Przychodnia – 25zł (3 pokoje po 2 miejsca, oraz sala 9 miejsc), Stara Gompa – 15 zł (sala zbiorowa – 20 miejsc, trzeba przywieźć swój śpiwór i karmiatę), Namiot – 15zł od osoby.

 

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn