Dwadzieścia Jeden Gwoździ cz. 3
Naturalna jednolitość ciała i umysłu

Zapraszam do Krakowa na kolejne spotkanie z naukami dzogczen, pochodzącymi z cyklu Zhang Zhung Nyengyu. Tekst Gwoździ jest jedną z jego najistotniejszych części, gdyż ukazuje dwadzieścia jeden aspektów naturalnego stanu umysłu. Nie sposób go jednak zrozumieć bez stosowania metod praktyki dzogczen, gdyż żaden, nawet najwspanialszy intelekt nie jest w stanie pojąć natury umysłu. Każdy Gwóźdź z osobna jest swoistym mikroświatem dzogczen, stanowiąc dobrą podstawę do medytacji, której owoce manifestują się spontanicznie.

Często jednak bywa, że nasza praktyka nie przynosi oczekiwanych rezultatów, gdyż brakuje nam pełnego zrozumienia poglądu, medytacji oraz działania dzogczen. Może nam też brakować oddania, co nas przesuwa w stronę zwyczajnych wizji naszego życia, w które dajemy się szybko schwytać. Zapominamy wtedy o ich pustej esencji i zamiast podążać w kierunku wyzwolenia, gromadzimy ból, przysparzając go nie tylko sobie, ale często także innym.
W efekcie jesteśmy rozłączeni nie tylko z naszym naturalnym stanem, ale z tym kim jesteśmy, z tym co robimy oraz z naszym ciałem. Warsztat uwypukli aspekt ostatecznej jedności, w której spełnia się wszelka pusta natura wszystkiego. Aby jednak tę jedność urzeczywistnić, najpierw musimy się połączyć z naszą prawdziwą wewnętrzną istotą. Łączenie otwartego umysłu z ciałem fizycznym wyzwala je oraz przemienia w ciało ostatecznego spełnienia w pojedynczej sferze światła. Niezmienne drogocenne ciało zaopatrzone w oko mądrości, które wszystko widzi, chociaż na nic nie patrzy.
Dręczące nas przeszkody, problemy, troski, wątpliwości, pragnienia czy smutki postaramy się zobaczyć naszym nowym okiem mądrości, które zamiast ukazywać nam mrok konceptualnego umysłu, pokazuje nam światło i przestrzeń w ich wspaniałej niezmiennej jedności. W rozpoznaniu tego pomogą nam także dźwięki mantry SA LE Ö, którą często będziemy śpiewać.
Na warsztat zapraszam wszystkich zainteresowanych naukami dzogczen. Udział w poprzednich spotkaniach na ten temat nie jest istotny.

Jarosław Kotas
instruktor Ligmincza Polska

Termin: godz. 9.30-13 i 15-18
23-24 marca 2019

Adres: Stradomska 17/4, Kraków
Kontakt i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sugerowana darowizna: 150zł za dwa dni (80zł za jeden dzień)

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn