Warsztat 

Bycie dobrym, współczującym dla siebie i dla innych –
perspektywa nauk Dzogczen i współczesnej psychologii

Nieustanna i wszechobecna w naszej zachodniej kulturze gonitwa za doskonałością powoduje, że – chcemy być świetni, doskonali, perfekcyjni. I jeśli nie jesteśmy – co jest raczej pewne – czujemy się źle.

W związku z tym nieustannie porównujemy się z innymi i kiedy wychodzi na to, że jesteśmy lepsi od innych, to na moment osiągamy to chwilowe poczucie ulotnej satysfakcji, a jeśli nie ?

Czy możemy być dobrzy i współczujący dla innych, gdy nie umiemy być dobrzy i troskliwi dla siebie ? Jakie są konsekwencje działania naszego krytyka wewnętrznego na nas samych ale też na nasz stosunek do innych ? Jak być dobrym dla siebie i co to oznacza w praktyce ? Co to jest i w jaki sposób są ze sobą powiązane współczucie dla innych oraz współczucie dla samego siebie ?

Zapraszamy wszystkich na warsztat w trakcie którego będziemy praktykować i doświadczać tego, jak potężnie i silnie działające może być bycie dobrym i współczującym dla samego siebie (Self-Compassion) i jakie pozytywne efekty dla nas i otoczenia może przynieść. Czym jest i na czym polega realne i prawdziwe bycie dobrym i współczującym dla innych (Compassion) ? Jak jedno ma się do drugiego i jak współczuć, wspierać innych nie zapominając o sobie ? Jak korzystać w dobry i zdrowy sposób z naszego krytyka wewnętrznego a jak wyłączać go kiedy przynosi nam więcej szkody niż pożytku ?

Będziemy ćwiczyć i doświadczać oraz doskonalić swoją praktykę współczucia i współodczuwania (Compassion) dla innych, a także bycia dobrym i współczującym dla samego siebie (Self-Compassion), opierając się i bazując na wielowiekowej tradycji Buddyzmu Bon, przyjmując zwłaszcza perspektywę nauk Dzogczen, przekazywanych nam przez naszego wspaniałego nauczyciela Tenzina Wangyala Rinpoche. Będziemy także korzystać z najnowszych badań i praktyk naszej zachodniej nauki - psychologii i psychoterapii oraz badań nad funkcjonowaniem mózgu (neurofizjologii i neuropsychologii).

Dzięki temu nie tylko dowiemy się o współczuciu z perspektywy Starożytnej Tradycji Dzogczen, ale również o współczuciu rozumianym i opisanym przez współczesną psychologię.

ZAPRASZAMY wszystkich na warsztat w sobotę i w niedzielę 23/24 marca do:

TAI CHI STUDIO
Warszawa, ul. Belwederska 26/30, UW HERA
wejście od ul. Gagarina/Parkowej
parkowanie wzdłuż ul. Parkowej
przystanek autobusowy Spacerowa

Warsztat poprowadzą: Ryszard Adamiak, Instruktor Ligmincha Polska oraz Krzysztof Kaluta, psycholog, psychoterapeuta, długoletni praktykujący, uczeń Tenzina Wangyala Rinpocze.

Kontakt i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 500 177 147

Plan zajęć :
Sobota 10-18
niedziela 9-16
(z przerwami obiadowymi).

Zapraszamy również na wykład otwarty, który odbędzie się w piątek 22 marca o godz. 19 w studio DANTIAN: Słupecka 4/37, Warszawa 02-309 ( Mapka: http://studiodantian.com/kontakt/ )

Sugerowana darowizna za warsztat: 180,00 za 2 dni, 100,00 za jeden dzień.
Wykład – wstęp wolny.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn