Geshe Gyatso zaprasza na kurs Praktyk i Rytuałów Pomyślności w tybetańskiej tradycji BON

Warsztaty odbędą się 25 i 26 maja w Puszczy Wielkiej ulica Palenica27, 43-353 Porąbka, około 20 km od Bielsko-Biała i 10 km od Andrychowa.

Program
25 maja godzina 10-13 i 15 -18 Nauka rytuału okupu Lu
26 maja godz. 10-12 i 14-16 Nauka rytuału odzyskiwania duszy
Każdego dnia kursu Gesze Gyatso przeprowadzi kilka sesji medytacji Trzech Schronień, prowadzących do ustabilizowania umysłu i odkrycia jego prawdziwej natury.

Informacja o kursie:
Rytuały i techniki medytacji, których nauczysz się w trakcie kursu, z pewnością pozwolą Ci na ponowne odkrycie ciepła i światła we własnym wnętrzu oraz na zrozumienie i usuniecie przeszkód zewnętrznych związanych z działaniem różnych istot, wpływających na stan twojego zdrowia, relacji społecznych, działań biznesowych itp. Prowadzone i nauczane przez Geshe Gyatso uzdrawiające rytuały wywodzą się z tradycji szamańskich BON, które są integralną częścią tej szkoły buddyzmu tybetańskiego.
Rytuały Bonpo opierają się na idei nadprzyrodzonych relacji między istotami, które można uzdrawiać za pomocą specjalnych praktyk. Bonpowie odnoszą się również do relacji między ludźmi i duchami. Ich światopogląd zakłada, że świat jest wypełniony istotami duchowymi, które istnieją wszędzie (w każdej górze, jeziorze, drzewie, roślinie itp.). W trakcie kursy Geshe nauczy jak wykonywac dwa tradycyjne rytualy: okupu Lu i odzyskiwania duszy.
Praktyka trzech schronień jest metodą medytacji pozwalającej na odkrycie natury umysłu czyli doświadczenie i połączenie z samym sobą na najgłębszym poziomie. Odkrycie własnej natury poprzez praktykę pozwala radzić sobie z wyzwaniami codziennego życia oraz uwolnić od przywiązań, gniewu i ignorancji. Ta zdolność jest w każdym z nas. Praktyka umożliwia doświadczenie stanu czystej obecności poza koncepcjami czyli odkrycie naszej prawdziwej natury Dzięki regularnej praktyce jesteśmy gotowi zmierzyć się z doświadczeniami naszego zwykłego życia, bez względu na to, jak trudne mogą być - stają się one bramą do uświadomienia sobie naszej prawdziwej natury, przejścia do wewnętrznego schronienia.
Odkrycie wewnętrznego schronienia i doświadczenie przestrzeni ciepła i światła dokonuje się poprzez trzy bramy: ciała, mowy i umysłu. Odkrywając schronienie otwierasz się na uzdrowienie ciała i relacji z innymi oraz światem.

Opłata za udział – udział w dwudniowym kursie wynosi 150 zł od osoby. W przypadku osób w trudnej sytuacji istnieje możliwość obniżenia opłaty lub zwolnienia.

Nauczyciel: Geshe Gyatso
Geshe Yungdrung Gyatso jest lamą rezydentem w Cziamma Ling Polska w Wildze koło Warszawy. Geshe pochodzi z tybetańskiego rejonu Dolpo, gdzie wychowywał się w sąsiedztwie Dolpo Samling, najstarszego klasztoru tybetańskiej tradycji i BON. Geshe Gyatso otrzymał gruntowną edukację w zakresie filozofii i dialektyki a także praktyk medytacyjnych. Stopień Geshe, odpowiadający zachodniemu doktoratowi, uzyskał w 2009 roku, po odbyciu 13 letnich studiów i praktyk w klasztorze Tritten Norbutse w Katmadnu .. Ścieżkę życia mnicha BON rozpoczął w wieku dziwieniu lat pod kierunkiem Yongdzina Rinpoche, który jest głównym nauczycielem BON i najwybitniejszym znawcą nauk tej tradycji.
Po uzyskaniu tytułu Geshe odbył 100 dniowe odosobnienie, w czasie którego pogłębiał praktyki TSA LUNG i TRUL KHOR. W 2013 roku odbył szereg podróży po Europie, przybliżając zainteresowanym grupom praktyki medytacyjne. W 2015 roku zgodził się przyjąć funkcję lamy rezydenta w Wildze. Geshe jest człowiekiem pełnym wewnętrznego ciepła, pokory i mądrości.. Otwartość na innych jest źródłem wsparcia, wspomagającego rozwiązanie wielu głębokich problemów i przeszkód ludzi którym pomaga wejść na ścieżkę odzyskania utraconych jakości. Geshe Gyatso naucza praktyk medytacyjnych Dzogczen prowadzi również szereg tradycyjnych rytuałów wspomagających radzenie sobie z życiowymi przeszkodami i poszukiwaniem rozwiązań trudnych problemów i wyzwań.

Kontakt: Krzysiek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 600 478 111 i Ala 501 620 883

Wskazówki dojazdu:
Z Andrychowa:
• Drogą 781 na Kocierz
• W Targanicach w prawą stronę kierunek na Porąbkę / Brzezinka
• Na rondzie w Brzezince Gornej obok sklepu „Pod Puszczą” w prawo droga na Złotą Górkę
• Pod górę asfaltem, potem droga przez las
• Na końcu drogi na skrzyżowaniu w prawo i pierwszy dom po prawej stronie.

Z Bielska-Białej:
• Przez Kozy lub Przegibek do Porąbki
• W Porąbce droga na Wielką Puszczę a później Targanice i Brzezinka

W okolicy we własnym zakresie można zamówić nocleg w następujących obiektach.

https://supernoclegi.com.pl/nocleg-49547-andrychow-gospodarstwo-agroturystyczne-pod-roza

https://supernoclegi.com.pl/nocleg-49454-andrychow-gospodarstwo-agroturystyczne-stok

https://supernoclegi.com.pl/nocleg-22322-targanice-targan

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn