WPROWADZENIE W NAUKI DZOGCZEN
Warszawa, 30 czerwca 2019

Zapraszamy do udziału w naukach, poświęconych głębokiej formie medytacji, zwanej dzogczen. Ta unikalna forma medytacji wywodzi się z Tybetu i liczy sobie kilkanaście tysięcy lat. Nauki dzogczen były pierwotnie naukami tajemnymi, przekazywanymi ustnie przez mistrza do wybranego ucznia. Ta sukcesja obejmowała 24 mistrzów starożytności i znana jest jako Ustny Przekaz Doświadczenia z Sziang Sziung. Sama nazwa dzogczen przekładana jest jako wielka doskonałość. Jest to forma medytacji, która łączy osobę praktykującą bezpośrednio z naturą umysłu. Aby opanować tą sztukę potrzeba dokładnych instrukcji, otrzymanych od kompetentnego nauczyciela. Nauki dzogczen uprzystępni nam Gesze Gyatso.

GESZE GYATSO został mnichem w wieku 10 lat w klasztorze Triten Norbutse w Katmandu (Nepal). Odbył całościową edukację duchową, zakończoną otrzymaniem tytułu Gesze w roku 2008 (jest to najwyższa forma wykształcenia w tradycji monastycznej). Od roku 2015 przebywa w Polsce. Jest tu nauczycielem-rezydentem.

W trakcie kursu będziemy mieli okazję doświadczyć praktyk medytacyjnych, prowadzonych przez Gesze Gyatso. Praktyki zostaną poprzedzone szczegółowym omówieniem i wyjaśnieniem. Dlatego będą dostępne dla każdej zainteresowanej osoby (także dla osób nowych).
Będzie też czas na zadawanie pytań i na dzielenie się swoim doświadczeniem.

Termin: 30 czerwca 2019, godz. 10-13 i 14.30-17
Adres: ośrodek Karma Dechen Choling
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 49/U12, Warszawa
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 510924341
Sugerowana darowizna: 70zł

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn