Warsztat
Dwadzieścia Jeden Gwoździ - cz.1

Praktyka rozpuszczania bólu emocjonalnego
 
Prowadzi - Jarosław Kotas, instruktor Ligmincha Polska

Zapraszam na dwudniowe spotkanie z naukami dzogczen z cyklu Dwadzieścia Jeden Gwoździ, lecz przede wszystkim na spotkanie z prawdziwym sobą. Na ogół bowiem nie znamy samych siebie. Błędnie identyfikujemy się z tym, co robimy i czujemy, z naszą rolą, profesją lub chorobą, wytwarzając bolesną tożsamość, która bazuje na lgnięciu do zewnętrznych sytuacji oraz wewnętrznych przeżyć. Lecz jest ona tylko pozorem zbudowanym na gruncie myśli oraz towarzyszących im emocji. To one zasłaniają nam nasze wewnętrzne, zawsze otwarte i niezmienne niebo stabilności oraz pewności. Może ono pomieścić w sobie dowolną tożsamość, tak samo jak niebo, które widzisz ponad sobą.
Prawdziwym celem praktyki dzogczen jest odkrycie poprzez medytację naszej pierwotnej czystości, która znajduje się poza konwencjonalnym umysłem, żywiącym się naszymi emocjami. Przebywanie z własnym bólem w stanie pełnej obecności oraz nieocenianie go, pozwala go uwolnić i uzdrowić. Nawet zaledwie dwa dni praktyki mogą doprowadzić do pozytywnego przełomu w relacji z własnym bólem emocjonalnym. Będzie nam przede wszystkim łatwiej go akceptować, i dzięki temu, nie walczyć z nim. Ból, którym się odpowiednio zaopiekujemy dając mu więcej przestrzeni, będzie się powoli rozpuszczał, aż zniknie całkowicie. Zależy to jednak od twojej woli doprowadzenia do pozytywnych zmian, które będą się utrwalać za sprawą regularnej, najlepiej codziennej praktyki.
Pierwszego dnia spróbujemy odkryć różnicę pomiędzy umysłem a naturą umysłu, w której nasz ból spontanicznie się wyzwoli. Natomiast drugiego dnia spróbujemy doświadczyć mocy dziewięciu właściwości ostatecznej przestrzeni ying.
Serdecznie zapraszam!
Jarosław Kotas
 
Termin:
Sobota, 5 stycznia 2019,  godz. 10.00 – 18.00       przerwa obiadowa  13.00-15.00

Niedziela, 6 stycznia 2019, godz. 10.00 – 18.00     przerwa obiadowa  13.00-15.00

Miejsce: Shanti Yoga Studio,  

I piętro
Białystok, ul. 42 Pułku Piechoty  nr 41

Sugerowana darowizna – 150 zł  (za dwa dni)
100 zł – jeden dzień

Zgłoszenia na warsztat przyjmują  i informacji udzielają:
Paweł Karpowicz -   tel.696 662 209       Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ewa Łukasińska -      tel. 504 588 555      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
Wykład
Przekaz dzogczen Zhang Zhung Nyen Gyud w tradycji bönpo
 
dr Jarosław Kotas
Instytut Studiów Międzynarodowych
Uniwersytet Wrocławski

Oryginalne przekazy dzogczen istnieją w buddyjskich tradycjach nyingma i bön, lecz tylko w tej drugiej jest on ustny i nieprzerwany. Po czasy nam współczesne jest on przekazywany z mistrza na ucznia, a jego pierwszym ludzkim dzierżycielem był Mibön Tride Zambu, który otrzymał go od oświeconego nagi Lubön Banama. W ten sposób zapoczątkowana została linia ludzka tych nauk, które są pierwotną czystością wiedzy dharmakai.
W czasie historycznym, przekaz zostaje mocno zaakcentowany przypuszczalnie na przełomie VII/VIII w.n.e., kiedy to dochodzi do mistycznego spotkania Tapihritsy i Nangzhera Lodpo. Ono właśnie wydało owoc, pod postacią między innymi nauk zatytułowanych Dwadzieścia Jeden Gwoździ.
Ze względu na ograniczenia czasowe, wykład będzie skoncentrowany wokół wspomnianego spotkania dwóch wielkich mistrzów dzogczen. Ono bowiem było punktem przełomowym w dziele upowszechniania tych jakże cennych nauk na piśmie. Nadało ono kierunek wszelkim dalszym próbom klasyfikacji nauk Zhang Zhung Nyen Gyud, aż do formy, w jakiej prezentowane są współcześnie.
 
Wykład: Piątek, 4 stycznia 2019,  godz. 18.30 (Wstęp wolny)
Shanti Yoga Studio, I piętro
Białystok, ul. 42 Pułku Piechoty  nr 41

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn