Zapraszamy na kurs dla wszystkich zainteresowanych rozwojem w praktyce ćwiczeń tsa lung. Rinpocze podczas ostatniego retritu podkreślał wagę praktyki tsa lung. Praktyka ta oczyszcza nasze kanały i czakry, oczyszcza nasze bolesne ciało, bolesną mowę i bolesny umysł. Ale czy jesteśmy gotowi by przejść ten głęboki proces?

Po pierwsze ważne jest by rozpoznać swoją bolesną tożsamość, by być świadomym wysiłku na poziomie ciała, mowy i umysłu, żeby rzeczywiście te wszystkie blokady móc uwolnić dzięki ćwiczeniom tsa lung. Po drugie, należy zastanowić się na ile jesteśmy świadomi swojego ciała - wymiaru tsa i lung, tak by ćwiczenia tsa lung mogły w ogóle zadziałać.
W czasie odosobnienia Rinpoche nauczał:

"Ruchy tsa lung nie są ruchami przypadkowymi. Każdy z nich ma za zadanie budzić lung w określonym miejscu. Oczywiście istnieją różne style wykonania [tej praktyki], nawet w zależności od klasztoru, ale dopiero kiedy wykonujemy ją prawidłowo, wówczas ten konkretny ruch wywiera konkretny skutek w konkretnym miejscu. Ruch wpływa na kanały i czakry, z kolei kanały i czakry wpływają na wiatr, a wiatr wpływa na umysł”

Podczas kursu będziemy zajmować się poprawą pozycji ciała w ćwiczeniach tsa lung, tak żeby konkretne fizyczne ruchy, rzeczywiście korespondowały z konkretnymi obszarami ciała, z wewnętrznym jego wymiarem. Pamiętając o innych słowach Rinpocze:

“Np. mówisz sobie “chcę być bardziej żywy, bardziej obecny”, “chcę mieć bardziej klarowny umysł”, ale kiedy siedzisz ze zgiętym ciałem, robisz coś całkowicie przeciwnego. Życzysz sobie klarownego umysłu, ale ciało z tym nie koresponduje”

będziemy poprawiać pozycję ciała i sposób wykonywania ruchów, by uzyskać - dzilła - skupienie energii w kanałach i czakrach, skupiony przepływ lung w tsa. Właśnie dzięki skupionemu przepływowi energii, kanały i czakry są oczyszczane.

W praktyce tsa lung zadbać trzeba nie tylko o właściwą postawę ciała i poprawne wykonywanie ruchów. Kolejna kwestia to łączenie się z kanałami i energią poprzez wizualizację. Wizualizacja to stan świadomości, który pozwala nam wyjść poza fizyczne i konceptualne uwarunkowania. Następne zagadnienie, którym będziemy się zajmować to oddech. Fizyczny ruch w praktyce tsa lung nie miałby sensu, bez zatrzymania oddechu w odpowiedni sposób. Oddech należy wytresować.
Kolejna bardzo ważna kwestia to jak połączyć owe różne aspekty praktyki w całość? Moc praktyki tsa lung opiera się na integracji ciała – odpowiedniej pozycji ciała podczas ruchu, korespondujacej z wewnętrznym wymiarem, oddechu – niosącego doświadczenie lung – i umysłu, który łączy się z oddechem, rozpoznaje subtelny jego wymiar.
Kiedy ciało, oddech i umysł są w stanie rozproszenia, to z pewnością nie możemy spodziewać się uwolnienia bolesnej tożsamości. Ale kiedy w praktyce tsa lung umysł jednoczy się z oddechem, kiedy ruchy ciała podążają za oddechem, a oddech za ruchami ciała, kiedy dzięki dobrej praktyce tsa lung przywrócimy połączenie i będziemy rozwijać doświadczenie jedności ciała, energii i umysłu, nasza praktyka będzie miała moc uwalniania przeszkód. Będziemy mogli uwolnić bolesną tożsamość, będziemy mogli doświadczać siebie w coraz bardziej harmonijny sposób, i być może uda nam się odzyskać naturalną moc – tigle.
Jest to więc kurs dla wszystkich, którzy pragną poprawić swoją praktykę tsa lung, okazja by odrobić zadanie domowe na ten rok, przygotowując się do kolejnych wyzwań z tsa i lung w praktyce tummo.
Niech moc tigle będzie z wami.

Dariusz Orwat, instruktor Ligmincha Polska

Kurs przeznaczony jest dla osób znających praktykę tsa lung i pragnących rozwinąć ją oraz dla osób, które uczestniczyły w tegorocznym odosobnieniu Tummo z Tenzinem Wangyalem Rinpoche, jak też dla osób, kótre w tym roku udziału w odosobnieniu nie brały, lecz pragną dobrze przygotować się do przyszłorocznych nauk Rinpoche.

W przypadku osób, które praktyki tsa lung nie znają - istnieje możliwość uzyskania wstępnych instrukcji. W tym celu należy kontaktować się z umze krakowskiej Sanghi, Maćkiem Czuchrą, w celu ustalenia ewentualnego terminu sesji instruktażowych.

Termin i adres:
7-8 grudnia 2019, ul. Stradomska 17/4, Kraków

Sugerowana darowizna:
150 PLN - całość
80 PLN - jeden dzień
(zalecamy wzięcie udziału w całości warsztatów)

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn