Tybetańskie uzdrawianie dźwiękiem

Od starożytnych czasów w wielu tradycjach duchowych używano dźwięku i wibracji jako ważnego narzędzia w uzdrawianiu. Przez śpiewanie i recytowanie świętych sylab i mantr praktykujących są w stanie oczyścić i przywrócić harmonię w sferze psychicznej, emocjonalnej i duchowej. Moc dźwięku, kierowana przez umysł i prowadzona przez oddech przez subtelne kanały energetyczne, otwiera potencjał uzdrawiania chorób i rozpuszczania zaburzeń energetycznych.

Tybetańska tradycji buddyzmu bon jest jedną z najstarszych i nieprzerwanych linii mądrości, która używa dźwięku dla zdrowia praktykujących. Wiedza jak śpiewać i recytować tybetańskie sylaby, aby aktywować ich uzdrawiający potencjał, jest zawarta w wielu tekstach bon, szczególnie w tekście Tantry Matki (Ma Dziu).

W czasie nauk, praktykujący uczą się relacji pomiędzy poszczególnymi tybetańskimi dźwiękami a ich uzdrawiającymi jakościami, oraz otrzymują wyjaśnienia do medytacji uzdrawiających dźwięków.

Więcej informacji:
-    książka: Tenzin Wangyal Rinpocze, Uzdrawianie dźwiękiem w tradycji tybetańskiej, (redakcja Marcy Vaughn),Wydawnictwo Rebis, Poznań 2008.
-    Nauki internetowe Tenzina Wangyala Rinpocze (z napisami polskimi) na temat Pięciu Wojowniczych Sylab. Nauki składają się z 7 części :
1) http://vimeo.com/37245606
2) http://vimeo.com/37246459
3) http://vimeo.com/37247315
4) http://vimeo.com/37247986
5) http://vimeo.com/37248814
6) http://vimeo.com/37298413
7) http://vimeo.com/37298805


Praktyka Pięciu Wojowniczych Sylab Nasiennych

Praktyka Pięciu Wojowniczych Sylab opiera się na mocy dźwięków, aby pomóc uzdrowić choroby psychiczne oraz oczyścić zaburzenia psychologiczne i energetyczne. Ta praktyka wspiera praktykującego w przebywaniu w czystej i otwartej świadomości. Dzięki tej praktyce może nauczyć się:
-    Identyfikować negatywne wzorce i blokady ciała, oddechu i umysłu;
-    Oczyszczać te blokady;
-    Rozwijać i manifestować pozytywne jakości w codziennym życiu.

Umysł prowadzi dźwięk przez subtelne kanały i czakry w ciele, aby odkryć pozytywne jakości, jak miłość, współczucie, radość i równość. Przez praktykę z pięcioma świętymi sylabami, znanymi jako Pięć Wojowniczych Sylab, możesz zmienić swoje życie i rozpoznać swoją ścieżkę, która zaczyna się od otwartości i prowadzi do spontanicznych, pozytywnych działań w świecie.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn