Praktyka Sierab Ciammy

Nauki Sierab Ciammy (Matki Miłującej Mądrości) są jednym z najważniejszych cykli tantrycznych w Bonie.

W wielu kulturach pierwotna żeńska energia jest postrzegana jako podstawa egzystencji i źródło mądrości, miłości i współczucia. Starożytna tradycji buddyzmu Bon oferuje metodę odzyskania i bezpośredniego połączenia się z energią bogini, przynoszącą potencjał głębokiego uzdrawiania na wszystkich poziomach doświadczenia – fizycznym, energetycznym, psychologicznym i duchowym.

Praktyka Sierab Ciamma nauczana przez Tenzina Wangyala Rinpocze pozwala praktykującym głęboko połączyć się z własną wrodzoną mądrością i miłością, która promieniuje z tej mądrości. Rinpocze naucza tych starożytnych nauk w sposób autentyczny i dostosowany do potrzeb nowoczesnego życia.

Wykład i praktykę Sierab Ciammy (z napisami polskimi) prowadzoną przez Tenzina Wangyala Rinpocze można oglądnąć tutaj http://vimeo.com/37435990

 

Opis praktyki

Opis praktyki (w formacie pdf) można pobrać tutaj.

 

Wizerunek

Sierab Ciamma na tradycyjnych wizerunkach przedstawiana jest jako piękna bogini koloru żółtego, przyozdobiona 13 ornamentami łagodnego bóstwa. Siedzi na dysku słońca i księżyca, umiejscowionych na tronie z lotosu. W prawej ręce na poziome serca trzyma wazę z nektarem współczucia. W lewej ręce trzyma lotos, na którym znajduje się zwierciadło mądrości, pokazujące, że wszystkie przemijające zjawiska mają pustą naturę. Sierab Ciamma, znana również jako Gjal jum (Matka wszystkich zwycięzców), jest ważną emanacją Satrik Erksang, z grupy Czterech Transcendentnych. Innymi manifestacjami tej postaci są gniewne strażniczki Sipe Gjalmo (Królowa Egzystencji) i Jesze Łalmo (Bogini Magicznej Mądrości).

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn